TimeOut Portal

Parni valjak na početku traljavo, posle silovito, savladao favorizovanu Budućnost

rssBookmark and Share

04.03.2018.

U 21. kolu regionalne Aba lige sastali se osvajači nedavno odigranih kupova Srbije i Crne Gore, a slavila je ekipa kojoj ovaj meč rezultatski ne znači, ali bodovi se ne nose lako iz Beograda.

Foto Milica Gvozden Info-G

Na početku meča kapitenu Partizana Novici Veličkoviću uručen je poklon za 400 odigranih utakmica u dresu Partizana - dres sa brojem 400.

Utakmica je počela borbeno, ali veću inicijativu i konkretniji napad je imala ekipa Budućnosti, a Partizan je dosta grešio u odbrani. U ekipi Partizana najraspoloženiji je bio igrač koji je nedavno potpisao ugovor za sledeću sezonu, Bondža Si. Prva četvrtina je i pripala gostujućoj ekipi 15:24.

Druga četvrtina je protekla u istom rastojanju, Partizan sa slabom realizacijom, ali je protivniku dozvoljavao lake poene. Na poluvreme se otišlo sa prednošću gostiju 36:50.

Treća četvrtina je donela preokret. Zaigrao je Partizan onako kako se i očekuje od ovakve ekipe (31:15) i uspeo da dođe do prednosti 67:65 na kraju treće etape utakmice.

Silovito je nastavio Partizan i u finišu meča i uspešno odolevao napadima Podgoričana i održavao prednost od desetak poena razlike.

Nakraju utakmice 94:83, ubedljiva pobeda domačina.

Partizanu ova pobeda ne predstavlja ništa u takmičarskom smislu.

Najzapaženiji je bio Novica Veliković, uobičajeni MVP, sa indeksom 36 - 28 poena, 5 asistencija.