Crvena zvezda povela protiv Partizana u polufinalu ABA lige

23.03.2019.

Košarkaši Crvene zvezde poveli su protiv Partizana u polufinalnoj seriji plej-ofa ABA lige.

Zvezda je u prvoj utakmici kao domaćin u hali "Aleksandar Nikolić" posle produžetka pobedila sa 106:101 (21:11, 15:24, 24:28, 25:22, 21:16).

Velika drama viđena je u prvoj utakmici plej-ofa Jadranske lige između "večitih" rivala Crvene zvezde i Partizana, a na kraju su pobedu odneli domaći crveno-beli, ali tek posle produžetka – 106:101.

U veoma zanimljivom i izjednačenom meču, odlučila je bolja koncentracija izabranika Milana Tomića u poslednjih pet minuta, ali i nesportski faul Đorđa Gagića, uz koš Bilija Berona u poslednjem minutu produžetka.

Zvezda je tako povela sa 1:0 u polufinalnoj seriji koja se igra na dve pobede, a naredni meč je na programu naredne subote, a domaćin će biti Partizan.

Crveno-beli su bolje ušli u meč, brzo stekli dvocifrenu prednost, sa kojom su i završili prvu četvrtinu – 21:11.

Najubedljiviju prednost Zvezda je imala u drugoj deonici 30:19, nakon čega je usledio veliki preokret Partizana.

Crno-beli su do poluvremena smanjili prednost rivala (36:35), poveli početkom treće četvrtine, da bi u jednom trenutku i sami stigli do 11 poena prednosti 52:41.

Ipak, ušlo se u izjednačenu poslednju četvrtinu, a takva igra viđena je i do kraja meča. Zvezda je uglavnom vodila, crno-beli stizali prednost rivala, da bi Aleks Renfro dve sekunde do kraja postigao koš za izjednačenje – 85:85.

Veliki problem za Partizan u tim trenucima predstavljala je povreda kapitena Novice Veličkovića, koji je zbog povreda kolena napustio meč pre završetka i ne zna se da li će biti spreman za drugu utakmicu u seriji.

U dodatnih pet minuta igralo se "koš za koš", sve do već pomenutog nesportskog faula Đorđa Gagića, pa je Zvezda u poslednjih pola minuta održala prednost i stigla do velikog trijumfa.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Bili Beron sa 23 poena, Dejan Davidovac je dodao 18, a Filip Čović 16 poena. U timu Partizana najbolji je bio Vanja Marinković sa 20 poena, Džok Lendejl je dodao 17, a Aleks Renfro 14.

Drugi meč polufinalne serije igra se u istoj dvorani sledeće subote, ali će ovoga puta domaćin biti Partizan.

Naredna utakmica igraće se sledeće subote od 19.00, a domaćin će biti Partizan.