Evrokup ponovo u Areni: Parni valjak počeo traljavo, u finišu poražen Tofaš 93:80

08.10.2019.

Partizan je odlično počeo ovu sezonu, a prvu utakmicu kod kuće igra protif Tofaša u Štark areni.

Partizan će ove godine domaće utakmice igrati u Štark arenii, a prva "mušterija" je Tofaš.

Košarkaši Partizana su slabo otvorili večerašnju utakmicu. Slabo šut i propusti u odbrani dozvolili su gostima da dođu u vođstvo od 19:9 posle 6 minuta igre. Trener Trinkijeri je zatražio tajm-aut, nakon čega se čini da je ekipa zaigrala konkretnije, pa se i mrežica protivnika češće tresla. Ipak, igra u odbrani nije davala rezultate pa je Tofaš održavao prednost. Na kraju prvog perioda 15:27.

Druga četvrtina je nastavljena u istoj dinamici, kada je rezultat u pitanju. Šutevi sa distance su bili uspešni na obe strane, svaku trojku Partizana su gosti odmah "vratili". Odbrana domaćeg sastava nije bila zadovoljavajuća. Gosti su lagano dolazili do prilike za šut, kako ispod obruča, tako su ostajali usameljni na distanci. Svaki jači otpor Partizana rezultirao je faulom.

Tek u finišu prvog poluvremena zaigrali su crno-beli efektivnije, pogađali otvorene šuteve, naterali protivnika na par grešaka u napadu i uspeli da smanje prednost protivnika. Postigli su duplo više poena u odnosu na prethodni period (30:15). Na poluvremenu 45:49.

Otvorio je Partizan konretnije nastavak igre i koševima Radeta Zagorca stigao do prvog vođstva posle 3 minuta igre (54:52). Čini se da su se probudili i Grobari, pa su vodili tim koji je predvodio Nemanja Gordić .Održavana je prednost na 2 do 4 poena razlike, ali nikako nije uspevao Partizan da se odvoji rezultatski od protivnika. Na kraju treće četvrtine rezultat je bio nerešen 66:66.

Silovit je bio Parni valjak u finišu meča.Posle 3 i po minuta igre stečena je prednost od 6 poena (76:70), a već posle 5 minuta i dvocifrena razlika (83:72). Partizan nije ispuštao to vođstvo, igrači su "komunicirali" sa navijačima i bili efikasni u napadu, pa su postigli više od 90 poena.