FMP slavio protiv Partizana, domaći derbi u polufinalu ABA lige

16.03.2019. Mondo, RTS

Košarkaši Partizana poraženi su u Železniku od ekipe FMP-a sa 73:72 u poslednjem kolu regularnog dela ABA lige. U polufinalu plej-ofa, crno-beli sastaće se sa Crvenom zvezdom, dok Budućnost i Cedevita čine drugi par.
Incident u 18. minutu, isključeni Bursać i Gagić.

FMP (10-12) - Partizan (14-8) 73:72 (18:17, 27:22, 16:16, 12:17)

FMP je imao prednost u većem delu meča, prednost je iznosila i devet poena, ali je Partizan uspeo da se vrati u meč i povede u poslednjem minutu.

Pejdž je pogodio trojku za 72:71 za Partizan 30 sekundi pre kraja meča, ali je u narednom napadu Rit položivši preko Lendejla vratio prednost domaćinu.

Crno-beli su imali dve šanse za novi preokret, u prvoj su izgubili loptu, a potom nakon što su se odbranili, Pejdž je promašio šut za pobedu, pa je FMP upisao pobedu.

Ovakvim ishodom utakmice 22. kola otpala je i teoretska mogućnost da crno-beli zauzmu treće mesto.

To znači da su potvrđeni parovi polufinala plej-ofa (1) Crvena zvezda - (4) Partizan i (2) Cedevita - (3) Budućnost, u kojima će za plasman u finale biti potrebno zabeležiti dve pobede.

Prvi od dva ili tri "večita" derbija u narednom periodu biće odigran u subotu 23. marta.

FMP je do prve pobede u tri ovosezonska susreta sa Partizanom stigao zahvaljujući prepoznatljivoj borbenosti, ali i preciznijem šutu od protivnika, kome su za bolje izdanje u tom elementu nedostajali povređeni Vanja Marinković i Stefan Janković.

"Panteri" su početkom drugog poluvremena imali devet poena prednosti (48:39, 52:43), Partizan se vratio serijom od 7:0 i kasnije u par navrata prešao u minimalno vođstvo, ali su Aleksa Uskoković i Duop Rit večeras bili odličan tandem, koji se postarao da Partizan u plej-of seriju sa Zvezdom bude ispraćen sa negativnim rezultatom.

Posebno poglavlje ove utakmice je sukob Đorđa Gagića i Aleksandra Bursaća u 18. minutu, posle kog su obojica isključena.

Centar Partizana pobesneo je kao nikada u karijeri, a trener Andrea Trinkijeri na konferenciji za novinare je izjavio da je njegov igrač bio meta "teške i pokvarene provokacije"...