BUDUĆNOST NOVI ŠAMPION ABA LIGE!

Podgorica 14.04.2018. Milica Gvozden

Ekipa Budućnosti ostvarila je večeras neverovatan uspeh, skinuvši Zvezdu sa trona nakon tri godine, i postala novi šampion Aba lige po prvi put u istoriji!

Nakon finalne serije od 3-1, podgoričani su pobedili Crvenu zvezdu rezultatom 77:73 (22:15, 14:23, 24:19, 17:16). Ovo je peti put ove sezone da je Budućnost bila bolja od gostiju.

Iako je bilo reči da igrači Zvezde neće izaći na parket, to se nije dogodilo, već su naprotiv ušli borbeni u igru. Prve poene iz igre postigao je Tejlor Ročesti u trećem minutu za goste. Posle trojke Gibsona, Budućnost je povela 11:6 i prvu četvrtinu su završili vođstvom 22:15.

Druga četvrtina se igrala koš za koš, smenjivao se rezultat i na kraju je Zvezda na poluvreme otišla sa dva poena prednosti 38:36. Uspeli su u trećoj četvrtini da povedu neko vreme i vodili su 6 razlike. Međutim, taj period je jako kratko trajao i nakon promašaja za Zvezdino vođstvo od 10 razlike, izabranici Aleksandra Džikića su brzo vratili prednost u svoje ruke.

I dok su kod Zvezde svi redom mašili, na suprotnoj strani je heroj utakmice bio NIkola Ivanović koji je zajedno sa Nemanjom Gordićem igrao košarku života. Imala je Zvezda prilike na kraju da izbori produžetke ali je promašajima Davidovca i Enisa ostala bez svake šanse.

Zvezdi je večeras presudio Nikola Ivanović, dok je MVP bio Nemanja Gordić! Ivanović je ubacio 17 poena, imao 3 skoka za indeks 21, dok je Gordić postigao 18 poena, dodelio 5 asis. uz indeks 19 i pehar MVP-a. Takođe se kod plavih isticao i Barović Filip (14 p. , 3sk, 2 asis, val23).

Kod Zvezde su najbolji bili Omić sa 12p, 10 sk, 2asis, za indeks 21, i Tejlor Ročesti sa 14p, 7sk, val 18.

Ovo je ne samo prvi pehar Aba lige za plave, već i za trenera Aleksandra Džikića, koji je prošle godine vodio klupu Partizana. Evroliga se vraća u Moraču i Podgoricu, dok Zvezda ima malo vremena da se odmori pred početak Superlige Srbije koja počinje u sredu, kada Zvezda i igra svoj prvi meč.