Dominacija Crvene Zvezde, Cedevita izbegla bruku

14.01.2018. B92, Mondo

Košarkaši Crvene zvezde pobedili su Cedevitu sa 82:66, u derbiju 16. kola ABA lige.
Sve bitno dogodilo se u 20 minuta, kada je Feldin postigao isto toliko poena.

StarSport
StarSport

Najefikasniji u pobedničkom sastavu bio je Džejms Feldin 27 poena, dok je Ročesti ubacio 15 uz 10 asistencija.

Kod Cedevite Nikols je ubacio 13, a Čeri 12 poena.

Zvezdi je ovo bila trinaesta pobeda u ABA ligi, dok je Cedevita pretrpela četvrti poraz.

Crvena Zvezda: Dangubić 2, Davidovac 2, Lazić 2, Antić 1, Feldin 20 (6/7 za tri), Janković 4, Ročesti 8, Lesor 9, Enis 3, Bjelica 3. Timski 8/13 za tri, 10/20 za dva poena, 18 skokova (13 def, 5 of), 11 asistencija, 6 ukradenih, 4 izgubljene lopte.

Cedevita: Ukić 2, Nikols 8 (2/3 za tri), Žganec 8, Musa 3, Čeri 2, Stipanović 6. Timski 2/6 za tri, 7/19 za dva, 12 skokova (9 def, 3 of), 7 asistencjia, 3 ukradene, 9 izgubljenih lopti.

Utakmica je otvorena u veoma sporom ritmu, međutim pred kraj deonice obe ekipe su ubrzale - pogotovo Zvezda.

Feldin je ubacio tri trojke, Janković je ubacio neke poene, dok je i Lesor imao veliki uticaj u ovoj četvrtini. Posle prvih 10 minuta igre Zvezda je vodila sa 26:13.

U drugoj deonici činilo se da će Cedevita uhvatiti priključak, pošto su uspeli da dođu na jednocifren zaostatak.

Ipak, veliku seriju Zvezde pokrenuo je Dila Enis, a nastavio je Džejms Feldin koji je do kraja poluvremena imao 20 poena. Zvezda je prikazala odličnu igru i zasluženo na odmor otišla sa +25, 54:29.

Tokom trećeg perioda igre igra gostiju iz Zagreba se još više raspala. Zvezda je nastavila sa odličnom igrom, a prednost u jednom trenutku bio je i čak +34.

Ipak, crveno-beli su popustili u četvrtoj deonici, Cedevita je ovaj deo igre dobila sa 26:10, pa je na kraju rezultat bio 82:66.