TimeOut Portal

Crvena zvezda nadigrala Mornar za finale ABA lige

rssBookmark and Share

03.04.2018. Beta

Košarkaši Crvene zvezde savladali su u Beogradu, u trećem meču polufinala plej-of serije ABA lige, ekipu Mornara i obezbedili plasman u finale regionalnog takmičenja gde će igrati protiv Budućnosti iz Podgorice.
Crveno-beli su do važne pobede stigli na krilima fantastičnog Ognjena Dobrića i Tejlora Ročestija.

Košarkaši Crvene zvezde plasirali su se u finale ABA lige, pošto su večeras pobedili Mornar sa 88:69 u odlučujućoj utakmici polufinalne serije.

Protivnik aktuelnom šampionu regionalnog takmičenja u finalu biće Budućnost, koja je sa 2:1 pobedila Cedevitu. Serija će početi 9. aprila.

Najzaslužniji za pobedu u trećoj utakmici sa Mornarom bio je Ognjen Dobrić sa 19 poena, sa samo jednim promašajem iz igre, kao i Tejlor Ročesti, koji je dao jedan manje.

Zvezda je serijom 9:0 stekla prednost od osam poena na kraju prve četvrtine, a na odmor su otišli sa plus 15.

Mornar je potom igrao bolje i stigao crveno-bele, kojima je prišao na dva poena zaostatka.

Crvena zvezda je ipak uspela da "slomi" otpor gostiju i Ročesti i Dobrić su vezanim poenima odveli crveno-bele na 17 poena prednosti četiri minuta pre kraja i odveli meč u mirnu završnicu.