Košarkaši FMP pobedili Cibonu posle produžetaka

28.01.2018. Mondo

Radanov je izborio produžetak, Čović priključak, a Pot pobedu koja FMP Železnik ostavlja u trci za četvrtim mestom.

Košarkaši FMP Železnika ostali su u trci za četvrtim mestom nakon što su u dva finiša dramatične utakmice 18. kola ABA lige prevazišli krize šuta iz treće i početka četvrte četvrtine i na kraju kaznili očigledne i brojne probleme u timu trenera Anta Nazora.

Borbeni Radanov uhvatio je skok u napadu posle očajničkog pokušaja Čovića da trojkom sa osam metara donese pobedu "panterima", a kada ga je Marin Rozić oborio, a još dvojica "cibosa" pošteno izgazila na parketu, Radanovu nije ostalo dovoljno koncentracije da ubaci oba penala i, verovatno, donese pobedu Železniku pre produžetka. Promašio je prvo, pogodio drugo i ostavio 1,9 sekundi rivalu da pokuša da uzvrati, što se nije dogodilo.

Cibona - FMP Železnik 84:85, 78:78 (24:20, 22:27, 22:12, 10:19)

Cibona je u prvoj četvrtini imala 21:11, FMP u drugoj poveo 37:39, posle čega je ekipa Vladimira Jovanovića posustala u građenju svog obruča, dozvolila rivalima nekoliko poena posle ofanzivnih skokova i, kao što to obično biva, ostala bez šuta na drugoj strani. Delovalo je da će "vukovi" lako završiti utakmicu posle vođstva od 68:58 u poslednjem minutu igre u trećoj četvrtini, odnosno maksimalnih 72:61 početkom četvrte, ali je to bio previd - pre svega domaćih košarkaša…

Jovanovićevi žestoki tajm-auti, tokom kojih je uspeo da trgne ekipu iz letargije, doveli su do promene na terenu - FMP je zaigrao jače, čvršće i prostije u napadu, serijom 2:15 momci iz beogradskog predgrađa prešli su u vođstvo - 74:76, ali je Luka Žorić prekinuo tu seriju, Stefan Lazarević popustio jednom pod pritiskom na liniji penala, a Rozić ubacio dugu dvojku za 78:77 na ulasku u poslednji minut. U njemu je bilo izgubljenih lopti i promašaja sve dok Radanov na 1,9 sekundi pre kraja nije obezbedio dodatnih pet minuta.

Čović je do 18 poena stigao šutem 2/5 za dva i 4/7 za tri, a imao je i devet asistencija naspram pet izgubljenih lopti.

Dragan Apić postigao je 11, Pot i Nemanja Nenadić po deset, a Radanov, Lazarević i Marko Jeremić po sedam. Majkl Odžo igrao je 17 minuta i ubacio osam poena uz šut 3/5 iz igre, uz tri skoka.