Partizan pobedio Megu i ostao u trci za plej-of

04.02.2018. Beta

Košarkaši Partizana ostali su u trci za osvajanje četvrtog mesta, pošto su večeras u 19. kolu ABA lige pobedili Mega Bemaks sa 89:73 (22:14, 27:17, 22:21, 18:21).

Najistaknutiji u pobedničkom timu bio je Bodža Si sa 17 poena i devet skokova, dok je Najdžel Vilijams-Gos dodao takodje 17 poena

U ekipi Mege istakao se Vlatko Čančar sa 12 poena, a 11 je dodao Nikola Rebić.

Partizan je ovom pobedom ostao u trci za plej-of ABA lige, pošto su sada peti sa skorom od 10 pobeda i devet poraza, a Mega je 10. sa šest trijumfa i 13 poraza.

Utakmica u dvorani "Aleksandar Nikolić" počela je minutom ćutanja za nekadašnjeg košarkaša i predsednika Partizana Milorada Djukića.

Partizan je bolje počeo utakmicu i nakon tri minuta igre imao prednost 8:0. Košarkaši Mege su nakon toga uspeli da pronadju pravi ritam u igri i naprave seriju 7:0 za koju su bili zaslužni Ognjen Jaramaz i Nikola Rebić. Crno-beli su zatim ponovo zaigrali jače u odbrani, i predvodjeni Vilijams-Gosom prvu četvrtinu završili sa osam poena prednosti 22:14.

Košarkaši Partizana su nastavili istim tempom i u drugoj četvrtini. Sredinom deonice je nakon dobre odbrane Kvame Von pogodio za dva poena i Partizanu doneo prvu dvocifrenu prednost na utakmici 33:22. Gosti nisu uspeli ozbiljnije da zaprete i ugroze prednost Partizana. Mega je imala 13 izgubljenih lopti i 11 od 13 promašenih slobodnih bacanja za prvih 20 minuta igre, i na veliki odmor su otišli sa 18 poena zaostatka 49:31.

Drugo poluvreme nije donelo veće promene na terenu. Crno-beli su i dalje uvećavali svoju prednost i nakon pet minuta igre imali su 23 poena više od gostujuće ekipe, 63:40.

Partizan je i u poslednjoj deonici u potpunosti kontrolisao utakmicu. Čuvali su prednost i rutinski priveli utakmicu kraju.

Utakmica u hali "Aleksandar Nikolić" igrana je pred više od 4.000 navijača koji su opet bili podeljeni u dve organizovane frakcije.