Partizan predvođen Novicom pobedio u Laktašima!

14.01.2018. Milica Gvozden

Košarkaši Partizana pobedili su Igokeu u Laktašima u neizvesnoj utakmici 16. kola ABA lige, 74:67 (15:15 , 23:19 , 7:22 , 22:18) .

Crno-beli borbeno započinju ovaj meč i stižu do prednosti od 11:5.

Igokea potom smanjuje, a posle prvog ofanzivnog skoka u meču i posle promašaja Šibalića, dolazi do prvog vođstva košem Đorđa Miloševića u osmom minutu meča za 14:13.

Crno beli igraju loše u napadu i promašuju, nakon čega Glogovac sa linije penala pogađa za 15:13. Partizan je za 5 minuta ubacio samo 2 poena do pogotka Gosa sa poludistance za 15:15. Gos na kraju dodaju loptu Šalić. međutim Đoko promašuje koš, ali i 2 slobodna bacanja!

U 2/4, Partizan počinje koševima i ukradenim loptama, a Ikogea izgubljenim. Posle dva pogotka i zakucavanja Gagića Partizan ima maksimalnih +9 i vodi 27:18 u 15'. Gos pogađa trojku za 30:22, međutim tu prednost Igokea smanjuje sa linije penala i posle kontre Lia smanjuje prednost Partizana na 30:27.  Tri od devet Gosa, 0/5 Marinkovića i 2/10 Partizana iza linije 6.75 olakšale su posao u seriji koju su pokrenuli Malkolm Li i Marko Ljubičić.

U nastavku Li pogađa za 3 i Igoeka vodi posle dužeg vremena 32:30. Igokea posle pogotka Ljubičića dolazi do serije 14:0 i vođstva 36:30.

Gos konačno prekida seriju Igokee flouterom, a na poluvreme Igokea odlazi vođstvom 38:34 (23:19).

U 3/4 Đorđe Gagić smanjuje prednost Igokee poenima sa poludistane. U 26' posle izubljenih lopti Andrića sa jedne strane i Šibalića sa druge, Aranitović pogađa zicer i opet smanjuje prednost Igokee na 45:42 .

Novica sjajnom fintom postiže koš ,a nakon toga pogađa i za 3 poena čime konačno vraća prednost Partizanu. Nakon toga pogađa i Đoko Šalić za dva i vođstvo Partizana 49:45. Trojku je napokon ubacio i Vanja Marinković za +11 na 56:45.

Marinković, Šalić i Veličković napravili su seriju 16:0 za Partizan i za vođstvo 7:22 na kraju 3/4.

Poslednju ćetvrtinu crno-beli započinju promašajima Šalića i Andrića, dok kod Igokee Šibalić pogađa za 3. U 36' Veličković iz okreta pogađa o tablu za 2 (63:53). Nakon toga tehnićku grešku dobija Đorđde Gagić i Igokea posle pogodaka sa linije penala i Koša Radivojevića i Ljubičića smanjuje prednost na 63:65.

Nakon faula Šalića Igokea dolazi do serije 8:0, ali je sjajni Veličković prekida. Nakon 4-og faula kapitena Partizana Igokea izjednačava 65:65.

U poslednjem minutu Gos konačno pogađa za 3 i nakon Novičinih posena sa linije slobodnog bacanja i Gosevih iz gre Partizan pobeđuje u Laktašima 74:67.

Najkorisniji u redovima Partizana bio je Novica Veličković sa indeksom 29 ( 25 poena, 8/11 za 2, 1/2 za 3, 3 asistencije), dok je u protivničkom timu najkorisniji bio Ljubičić sa ideksom 25.