Crvena Zvezda lako u Zadru

10.03.2019. Mondo, RTS

Košarkaši Crvene zvezde savladali su Zadar sa 87:69 u meču pretposlednjeg 21. kola ABA lige.

Crvena zvezda mts odigrala je mirno i rutinski svoje poslednje gostovanje u ligaškom delu ABA lige.Na parketu Zadra, ekipa Milana Tomića ostvarila je ubedljivu pobedu, kojom je stekla šansu da drugi put u poslednje tri sezone dočeka "jadranski" plej-of sa samo jednim porazom.Zadar - Zvezda 69:87 (15:19, 16:18, 17:35, 21:15)

Sve je bilo jasno u dvorani "Krešimir Ćosić" tokom treće četvrtine, u kojoj je Džo Reglend ubacio 12 poena i ubrzao Beograđane dovoljno da najave debakl Zadrana. Posle tvrdog prvog dela, plejmejkeru su se priključili i ostali igrači, uključujući Kej Si Riversa, koji je posle loše partije na debiju u derbiju ubacio osam poena (dve trojke i polaganje uz faul).

Do kraju meča, šampion Srbije sabrao je 12 ubačenih trojki iz 30 pokušaja.Otpor koji je Zadar pružao u prvom delu zavisio je u dobroj meri od napada gostiju. Kada su Beograđani počeli da konstantnije pogađaju, Dalmatinci su se brzo predali i na momente bez reakcije gledali pogotke iz daljine i zakucavanja crveno-belih.Na tribinama je bilo uvredljivog skandiranja za Srbe, ali i češćih povika "uprava, odlazi". Zadar je ovim porazom došao u situaciju da mora da pobedi Igokeu ili će u poslednjem kolu zavisiti i od rezultata Olimpije i Krke.

Za to vreme, Tomićev tim misliće o plej-ofu, za koji će narednog vikenda imati generalnu probu u poslednjem kolu protiv Mege.

U sklopu priprema za doigravanje, koje počinje za dve nedelje, na Zvezdinoj klupi večeras su razmišljali i o raspodeli minutaže. Svi igrači crveno-belih su istrčali na teren i postigli bar po jedan pogodak, a najviše su igrali Boriša Simanić (23 minuta), Reglend (22), Rivers, Davidovac (po 21)...

Zadar: Bašić, Žorić 7, Krajina 8, Dašić 2, Vuković 10, Brzoja 10, Špralja 3, Litl 22 (5/9 za tri), Božić 6, Planinić 1.

Zvezda: Reglend 15, Čović 3, Davidovac 6, Lazić 5, Faje 5, Beron 10, Dobrić 3, Ristić 2, Simanić 10, Rivers 8, Cirbes 9, Odžo 11.