Crno-beli porazom od lidera završili takmičenje u Evrokupu

Krasnodar 05.01.2018.

U meču bez rezultatskog značaja za obe ekipe, Lokomotiva Kubanj je odnela pobedu rezultatom 99:64 (22:18, 32:10, 29:18, 16:18)

Partizan je u Krasnodaru završio ovogodišnje učešče u 7Days Evrokupu. U duelu protiv neporažene Lokomotive, crno-beli su u prvoj deonici imali rezultatski priključak, da bi iskusni domaći sastav u drugoj četvrtini stekao ubedljivu prednost.

U drugom poluvremenu, crno-beli nisu uspevali da se vrate u meč a krajnji rezultat glasio je 99:64.

Na konferenciji za medije nakon meča, trenera crno-belih, Nenad Čanak je izjavio:

"Odigrali smo utakmicu protiv mnogo kvalitetnijeg protivnika. Naterali su utakmicu na način igre da isplivaju sve naše mane. Uz to, igrali smo veći deo meča bez zadovoljavajuće energije i uz neke elementarne greške. Imajući u vidu i razliku u kvalitetu, epilog je porazavajuci rezultat", rekao je Čanak.

Ekspedicija Partizana rano ujutru kreće put Beograda gde će se spremati za izuzetno važan meč koji crno-bele očekuje u subotu. U XIV kolu ABA j.t.d. lige, Partizan NIS će 30. decembra u 19 časova igrati u Železniku, protiv FMP-a.