Janković trojkom doneo pobedu Zvezdi

02.05.2018. Milica Gvozden

Košarkaši Crvene zvezde gostovali su ekipi Tamiša u Pančevu, i i ako se očekivalo da će pobeda Zvezde biti rutinska, završnica je bila neizvesna. 87:86 (25:20, 22:21, 16:26)

Tamiš je mogao da ostvari istorijsku pobedu protiv Crvene zvezde jer su pred sam kraj utakmice imali vođstvo i loptu, ipak, loša organizacija napada ih je koštala pobede. Izgubili su loptu u poslednjem napadu, ona je završila kod Stefana Jankovića koji je postigao odlučujući koš.

Od samog starta se dobio nagoveštaj da se Tamiš nije uplašio protivnika. Pančevci su su otvorili serijom 9-2 zbog čega je trener crveno-belih morao da zatraži tajmaut. Posle toga se većim delom prve deonice igralo koš za koš, sve dok Čović i Feldin trojkama nisu napravili osetniju prednost u korist aktuelnog šampiona.
Drugu četvrtinu obeležili su atraktivni potezi obe ekipe. Zvezda je imala devet poena prednosti većim delom deonice, a Tamiš je smanjio zaostatak pa je na poluvremenu bilo 41:47.
Treća četvrtina pokazala je dominaciju Zvezde, ali i neverovatnu upornost domaćina. Prvi plejmejker Tamiša, Aleksandar Ilkić, zaradio je četvrtu ličnu grešku. So na ranu Pančevcima sipao je Feldin, koji je sa pet vezanih poena gostima doneo 17 poena prednosti. U hali je zavladala tišina. Međutim, kada to niko nije očekivao, Tamiš se vratio u meč! Malo po malo su topili prednost izabranika Dušana Alimpijevića, spustivši se i na osam poena zaostatka. Trojkom Ročestia u poslednjim sekundama četvrtine Zvezda je vratila dvocifrenu prednost - 60:71.