Zvezda osvojila titulu, Mina Đorđević MVP finalne serije prvenstva Srbije

13.04.2017.

Košarkašice Crvene zvezde osvojile su titulu šampiona Srbije, pošto su u finalnoj seriji plej-ofa Ženske košarkaške lige Srbije savladale Radivoj Korać sa 3:1.

Crveno-bele su u četvrtoj utakmici na svom terenu slavile sa 68:33 (13:9, 23:15, 11:8, 21:1) i tako osvojile duplu krunu i posle 13 godina vratile pehar u vitrine kluba. Ovo je ukupno 29. titula šampiona države crveno-belih dama.

Kao i u prethodne dve utakmice, Crvena zvezda je bila dominantna većim delom meča i na kraju zasluženo ubedljivo slavila.

Zvezda je otvorila utakmicu sa 6:0, Korać uspeo da stigne do 9:9 i to je praktično bilo sve od gošći u ovom duelu. Crveno-bele su vezale sedam poena na prelazu iz prve u drugu četvrtinu, a u 15. minutu prvi put stigle do dvocifrene prednosti – 21:11. Osim u nekoliko navrata, kada je Korać uspeo da smanji na osam ili devet poena zaostatka, gošće praktično nisu mogle uhvate priključak, a na poluvremenu je rezultat glasio 36:24.

Skoro četiri minuta je stajao isti rezultat na startu trećeg perioda, a Korać je prve poene postigao tek posle pet minuta igre. Bilo je to kasno, jer je Zvezda stekla 15-tak poena razlike koje je održavala do isteka 30 minuta igre. Poslednja četvrtina ući će u anale finala, jer je ekipa Radivoja Koraća postigla samo jedan poen, i to u 33. minutu. Zvezdi ni visoka prednost nije dala mira, već je do kraja odigrala maksimalno angažovano, pa ubedljiva pobeda nije izostala.

Po završetku utakmice usledila su priznanja najboljima u finalnoj seriji. MVP finala je Mina Đorđević iz Crvene zvezde kojoj je nagradu uručila bivša reprezentativka Sanja Vesel Reljić. Najbolji strelac finalne serije je Marija Prlja, kojo je nagradu takođe uručila Sanja Vesel Reljić.

Pehar koji ide u trajno vlasništvo crveno-belim devojkama uručio je potpredsednik za takmičenja KSS Dušan Projović, a veliki prelazni pehar potpredsednik KSS za žensku košarku Ana Joković.