Prvi test crno-belih: Pobeda gostiju u poslednjoj sekundi produžetka

03.09.2018.

U prvoj proveri pred sezonu 2018/19, košarkaši Partizana NIS su igrali protiv nemačkog Oldenburga koji je došao do pobede košem posle "odbojke" u poslednjoj sekundi produžetka.

U prvoj test utakmici pred početak sezone 2018/19, košarkaši Partizana NIS su odmerili snage sa nemačkim Oldenburgom. U trening centru crno-belih, gostujući tim je nakon teške utakmice i produžetka odneo pobedu rezultatom 93:95.

U prvoj četvrtini, košarkaši Partizana su brzo stekli dvocifrenu prednost, koju su gosti do odlaska na petnaestominutnu pauzu smanjili na tri poena. U drugom poluvremenu, viđeno je nekoliko preokreta, da bi se u poslednjih 60 sekundi regularnog dela susreta ušlo pri rezultatu 80:80. Poveo je Oldenburg, crno-beli su brzo izjednačili preko Pejdža, nakon čega je odigrana i dobra odbrana posle koje je Zagorac pokušao da za 6 sekundi prođe od koša do koša i donese pobedu. Ipak, otišlo se u produžetak u kojem je takođe viđena velika borba koja je okončana nakon pogotka gostiju posle "odbojke" uz zvuk sirene.

U timu Partizana, na večerašnjoj utakmici je igrao i Čens Komanč koji se nalazi na probi, dok u timu nije bilo kapitena, Novice Veličkovića.