Košarkašice Partizana 1953 osvojile Kup „Milan Ciga Vasojević“!

17.03.2018.

Košarkašice Partizana 1953 osvojile su Kup „Milan Ciga Vasojević“, pošto su u velikom finalu savladale Crvenu zvezdu u pravoj košarkaškoj atmosferi pred više od 1.500 gledalaca.

Crno-bele u Banji Koviljači savladale prošlogodišnjeg osvajača kupa i tako ponovile uspeh muške selekcije.

CRVENA ZVEZDA – PARTIZAN 1953  61:68 (21:24, 17:18, 19:12, 4:14)

Početak utakmice obeležila je bolja igra Partizana, koji je uglavnom iz reketa stigao do 15:6 posle pet minuta igre. Međutim, crveno-bele su se brzo probudile i posle nekoliko odličnih akcija serijom 15:0 za tri minuta povele 21:15. Nalet Zvezde prekinula je iskusna Matić, a onda i Špikić sa pet vezanih poena za ponovo vođstvo crno-belih 24:21, a sa tim rezultatom se otišlo na prvu pauzu.

I start druge četvrtine pripao je crno-belim devojkama, koje su vezale pet poena (29:21). Odmah je odgovorila Naumčev trojkom, a onda i Jovanović sa sedam vezanih poena za novu prednost Zvezde u 14. minutu – 31:29. Međutim, Partizan je pojačao odbranu, pa je Zvezda ostala bez rešenja, što je dovelo da novog preokreta u poslednjem minutu prvog poluvremena – 40:35 za klub iz Humske. Na poluvremenu je bilo 42:38 za crno-bele.

I treća četvrtina je donela dosta uzbuđenja i izjednačenu igru. Ekipe su se smenjivale u minimalnom vođstvu, a posle trojke Jovanovićeve i tri realizovana penala Prlje Zvezda je povela 54:50 u 27. minutu, a na poslednji odmor je otišla sa tri poena viška – 57:54.

Četvrta četvrtina počela se serijom promašaja na obe strane, koju je posle skoro tri minuta prekinula Matić. Crveno-bele su se u napadu oslanjale na šut za tri poena, koji ih nikako nije služio. Prve poene Zvezdi u ovoj deonici, posle četiri i po minuta igre, donela je Aleksandra Katanić (59:56), a Klausen je trojkom vratila prednost Partizanu 61:59 u 36. minutu. U poslednja dva minuta crno-bele su ušle sa dva poena prednosti – 63:61. Jovanovićeva je promašila trojku, Cvetković dva penala, ali je Stepanovićeva uhvatila loptu a Amerikanka Klausen pogodila odlučujuću trojku za 66:61 za Partizan 1:15 pre kraja. Prlja je izgubila loptu, pa je faulirana Matićeva, koja je 45 sekundi pre poslednje sirene pogodila dva penala za 68:61 i tako donela zasluženi Kup crno-belim devojkama.