Kup Radivoja Koraća 2019: FMP - Sveti Đorđe 112:58

Niš 14.02.2019.

U Nšu počinje ovogodišnje izdanje kupa Radivoja Koraća.
Kup Radivoja Koraća 2019: FMP - Sveti Đorđe

Kup Radivoja Koraća se već tradicionalno održava u Nišu, duži niz godina.

Ovogodišnje izdanje kupa otvara susret između košarkaša FMP iz Železnika iz KK Sveti Đorđe iz Žitišta.

Naš portal će izveštavati o događajima na terenu iz minuta u minut.

Uloga favorita sigurno pripada iskusnoj ekipi iz Železnika, međutim košarkaši iz Žitišta su hrabro ušli u meč, tako da su imali rezultatski egal nakon pet minuta igre (11:11). Takav odnos snaga ostao je do kraja prve četvrtine (23:23), mada su igrači Svetog Djorđa imali zicer za vođstvo nakon prvih deset minuta.

Međutim, druga četvrtina je počela u znaku FMP-a, dok Žitiščani nisu uspevali da nađu put do koša u prvih pet minuta ovog perioda (40:25). Banaćani se nisu predavali, iako ih šut nije hteo, bili su borbeni do kraja 2. četvrtine koju je FMP dobio. Šut uz zvuk sirene pokazao je nadmoć ekipe iz Železnika (31:11) za 54:34.

FMP je povećao prednost za još deset poena, za nepunih tri minuta igre, pa su Banaćani tražili tajm-aut, jer mnikako nisu uspevali da pariraju visokim igračima ekipe iz Železnika. Prvi koš u drugom poluvremenu postigli su nakon  5 minuta igre (70:37). Međutim, raspoloženi šuteri Djorđević i Rebec su stalno povećavali prednost FMP-a. Na 1.42 do kraja ove četvrtine FMP je imao duplo više poena od Svetog Djorđa (80:40). Na kraju ovog perioda (29:9) 83:43.

Ostaje utisak da je onih 23 poena u prvoj četvrtini bilo sve što je ekipa iz Žitišta uspela da prikaže protiv iskusnih Železničana, koji su do 100 poena došli na 4 minuta pre kraja (100:53). Imali su Banaćani energije do kraja utakmice, želeli su da ostave što bolji utisak, a njihov svaki poen propraćen je ovacijama malobrojne publike.

Na kraju 112:58 pobeda FMP, u nimalo atraktivnoj, ali simpatičnoj utakmici.

Treba naglasiti da je najviše poena postiga igrač Svetog Djorđa Tomić - 22, a pratili su ga Djorđević (20), Momirov i Rebec (14) iz ekipe FMP.