Kup Radivoja Koraća: Partizan preko Zlatibora u polufinale

16.02.2018.

Odigrana je i poslednja četvrtfinalna utakmica Kupa Radivoja Koraća u Nišu, u kojoj su beogradski crno-beli savladali Zlatibor.

Foto Milica Gvozden Info-G

Sastaju se Partizan i osvajač Kupa Srbije Zlatibor iz Čajetine.

Kao i na mečevima u Pioniru evidentna je podela na dve grupe navijača Partizana, a prisutan je i značajan broj navijača Zlatibora.

Prva deonica meča skromno je pripala favoritima, ekipi Partizana (17:14). Centar Partizana Gagić je već na početku zabeležio 2 prekršaja, zbog čaga je brzo izašao iz igre.

U nastavku igre Zlatibor je uspeo da zapreti i preuzme vo]stvo u jednom momentu, a ova ekipa je i dobila 2. četvrtinu (15:16).

Na poluvreme se otišlo sa prednošću Partizana 32:30.

Nastavak utakmice nije doneo mnogo uzbuđenja, a Partizan je i pored dosta grešaka u napadu lagano povećavao prednost. Zlatibor nije imao rešenja u napadu (21:8). 53:38.

Ulogu favorita Partizan je potvrdio i u završnici meča i zakazao duel sa Mega Bemaxom u polufinalu kupa.

Na kraju Partizan - Zlatibor 67:54.

Kapiten Zlatibora, Ivan Tmušić je na konferenciji za štampu čestitao ekipi Partizana.

Trener Zlatibora Vanja Guša je takođe čestitao pobedniku i pomenuo da je Ivan Tmušić jedan od retkih igrača koji je prešao kroz sve lige saveza i stigao do finala Kupa Srbije.

Jedino je nezadovoljan igrom u četvrtoj četvrtini kada je Partizan pokazao svoju snagu.

Nenad Čanak nije najzadovoljniji večerašnjom utakmicom, jedino zadovoljava prolazak u polufinale. Kako kaže, nije zadovoljan igrom u prvom poluvremenu, a da su u drugom pojačali intenzitet igre, naročito u odbrani. Nedopustivo je da se igra bez poena u kontranapadu.

Za pobedu protiv Mege biće potrebno igrati sa 100% svojih mogućnosti.