Kup Radivoja Koraća: Partizan savladao Megu i zakazao derbi u finalu

17.02.2018.

U drugoj polufinalnanoj utakmici finala Radivoja Koraća u Nišu, beogradski Partizan Nis je savladao Mega Bemax iz Sremske Mitrovice i zakazao derbi sa Zvezdom.

Foto Milica Gvozden Info-G

U prethodnim mečevima u Aba ligi slavio je Partizan, ali je Mega dosta namučila nekadašnje šampione.

Prva četvrtina je i prošla u izjednačenoj borbi. Prvih pet minuta je realizacija bila slaba pa je bio isti odnos u poenima, kao i u ličnim greškama (3:4, 3:4). Kao i u prethodnoj utakmici rano je izašao Đorđe Gagić, ali je to odlično nadomestio Đoko Šalić, koji je u prvoj četvrtini imao index 10, sa 7 postignutih poena.

Partizan je preuzeo lagana vođstvo, pa se ova deonica završila njihovom prednošću, 20:16.

Imao je Partizan prednost od 10 poena u toku druge četvrtine (38:28), ali je Mega uspela da se približi u toku poslednjeg minuta, a na 7 desetinki pre krajadobija faul na tri poena, koje je Čarapić realizovao (22:25), pa se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću Partizana - 42:41.

Predvođen borbenim Novicom Veličkovićem i efikasnim Bandžom Sijem Partizan je konačno zaigrao u trećoj četvrtini (26:19), koju je otvorio Đorđe Gagić pogotkom za 3 poena, pa su crno-beli došli do značajne prednosti - 68:60.

U četvrtoj četvrtini Partizan je ostao bez kapitena, posle tehničke greške i isključenja Novice Veličkovića, ali ne i bez borbenosti, jer je držao Megu na rastojanju od 10 poena, zahvaljujući efikasnijoj igri Vanje Marinkovića.

Na kraju Partizan Mega 89:79.

Najefikasniji u ekipi Partizana bio je Vanja Marinković sa 18 poena. U ekipi Mege prednjačio je Čančar sa 20 poena.

Gagić je upisao 13 skoka, a najviše asistencija imao je kapiten Veličković.

Trener Partizana Čanak je na konferenciji za štampu istakao veliki broj skokova i dobar procenat šuta za tri poena i konstantuje da je to donelo pobedu.