Partizan izbacio Zvezdu iz Kupa Radivoja Koraća

Niš 20.02.2016. Beta

Košarkaši Crvene zvezde neće odbraniti trofej u Kupu Radivoja Koraća, pošto su večeras u Nišu izgubili u polufinalu od Partizana sa 60:68 (13:17, 12:16, 14:19, 21:16).

Partizan su do pobede predvodili Kevin Džons sa 19 poena i osam skokova, Džamar Vilson sa 16 i Edo Murić sa 11 poena.U ekipi Zvezde najefikasniji je bio Tarens Kinsi sa 22, Vasilije Micić postigao je 16, a Maik Cirbes 12 poena.

Partizan će u finalu igrati protiv Mega Leksa, koji je ranije danas pobedio Metalac sa 97:86.

Partizan je tako pobedio Zvezdu u poslednje dve utakmice, pošto je nedavno bio bolji i u Jadranskoj ligi.Utakmica je počela "trojkama" Kinsija i Vanje Marinkovića. Nakon toga još dve "trojke" u ekipi Zvezde ubacili su Nemanja Dangubić i Kinsi, a Partizan je u igri držao Kevin Džons, što poenima što skokovima u napadu.

Zvezda je vodila sa 13:8, ali je Partizan serijom od 9:0 poveo sa 17:13 i tim rezultatom završena je prva četvrtina.

Košarkaš Zvezde Kvinsi Miler rano je ušao u problem sa ličnim greškama, pa je trener Dejan Radonjić morao da ga izvede u osmom minutu.Partizan je nastavio seriju i u drugoj četvrtini, predvođen Džamarom Vilsonom koji je na početku vezao pet poena za 22:13.

Posle neuspešnog napada Zvezde i šuta za tri poena Marka Simonovića, Partizan je krenuo u napad, a Branko Lazić je napravio nesportsku ličnu grešku iz koje je Partizan postigao četiri poena. Prvo je Vilson pogodio oba slobodna bacanja, a onda je Čedomir Vitkovac pogodio "dvojku" posle asistencije bez gledanja Cvetkovića. Seriju Partizana od 18:0 prekinuo je Dangubić "trojkom" za 16:26 i to su bili prvi poeni Zvezde posle šest minuta.

Zvezda je tada zaigrala agresivnije, ali joj nije pomagalo to što je Maik Cirbes promašivao oslobodna bacanja, pošto je do 16. minuta promašio šest od osam. Partizan je imao problema u napadu, pa je Zvezda prišla na 22:28, a ekipe su u tim trenucima gubile mnogo lopti. U poslednjem minutu Partizan je vratio dvocifrenu prednost, posle "trojke" Eda Murića i "dvojke" Džonsa za 33:22, ali je Cirbes do kraja poluvremena vratio Zvezdu na zaostatak od osam ponea (25:33).

Partizan je stekao 15 poena razlike u 23. minutu kada je posle gužve pod košem Zvezde lopta došla do Murića, a on je sa više od osam metara pogodio "trojku" za 40:25. U tim trenucima Zvezda je držala priključak zahvaljujući Kinsiju, a Partizan je igrao preko Džonsa koji je dobro i snažno igrao pod oba koša.

Novu "trojku" ponovo sa osam metara postigao je Murić za maksimalnih 16 razlike (45:29). Zvezda je uspela malo da se primakne, ali su crno-beli dobrom odbranom čuvali dvocifrenu prednost. Prvo je "trojku" ubacio Vilson, a onda je posle promašaja Petra Aranitovića, loptu u koš "zakucao" Andreja Milutinović za 52:37 a tim rezultatom završena je treća deonica.

Zvezda se vratila u meč "trojkama" Gudurića i Milera na 47:56, ali je Partizan vratio dvocifrenu prednost preko Murića i Vilsona (62:49). Posle nesportske lične greške Vilsona, Cirbes je ubacio samo jedno slobodno bacanje, ali je nakon toga, posle poena Kinsija Zvezda ponovo skinula zaostatak na 53:62, na dva i po minuta do kraja.

Nakon toga utakmica je ušla u penal završnicu, Cirbes je bio precizan za 57:64, a na drugoj strani jedno bacanje pogodio je Vitkovac. Nakon toga Micić je za crveno-bele pogodio oba bacanja i smanjio na šest razlike, da bi u narednom napadu Partizana Vilson "preko ruke" iz teške pozicije poentirao za 67:59, na 34 sekunde pre kraja i obezbedio pobedu Partizanu.

Finalna utakmica igraće se u nedelju od 21 sat.