Budućnost napada trofej Aba lige, pala Cedevita u vatrenoj Morači!

01.04.2018. Milica Gvozden

Ekipa Budućnosti se nije šalila! Prvi finalista Aba lige biće ekipa Aleksandra Džikića koja je, u punoj Morači, savladala Cedevitu rezultatom 72:57 (11:17, 17:15, 17:14, 27:11).

Podgoričani će u svom istorijskom finalu čekati pobednika sutrašnjeg okršaja između Crvene zvezde i Mornara, mada je publika u prepunoj dvorani skandiranjem u finišu utakmice jasno izrazila želju da to bude aktuelni šampion Jadrana.

Prvo poluvreme je išlo donekle i u korist gostujuće ekipe, jer je Cedevita u jednom trenu vodila sa 11 razlike (11:22). Budućnost nije htela ništa da prepusti slučaju pa je treća četvrtina bila borbena za obe strane. Nakon zakucavanja Krisa Džonsona Cedevita je povela rezultatom 46:40, što je dalo alarm plavim igračima da zaigraju svom snagom.

Tada su Ivanović, Popović, Gordić i Kajl Lendri predvodili plave do serije 14:0 kada je Budućnost povela 54:46! Ubrzo nakon toga došli su i do dvosifrene prednosti koja je bila kraj za Zagrepčane.

Odlični bek Budućnosti Popović bio je jedan od najzasluženijih za bopedu sa 14 postignutih poena. Ivanović,  koji je ujedno i mvp utakmice, je ubacio 13, a Lendri 11. Kod gostiju je dvocifren bio samo Roko Leni Ukić sa 12 postignutih poena.

Budućnost je u svojoj istoriji pet puta igrala polufinale ABA lige, a pre dve sezone eliminisana je upravo od Cedevite. Ovo je bila idealna prilika za revanš i Podgoričani su to iskoristili na pravi način.

Sledećeg finalistu saznaćemo nakon sutrašnjeg meča između Crvene zvezde i Mornara, koji je na programu od 21h.