Cedevita slavila protiv Mornara, nada za Partizan

10.02.2018. Milica Gvozden

U prvoj utakmici 20-og kola ekipa Mornara je izgubila od jačeg protivnika Cedevite rezultatom 89:94 (15:25, 24:28, 25:18, 25:23).

Šampion Hrvatske dominirao je u prvo delu utakmice u kom je stekao 14 poena razlike. Mornar je u nastavku i uspeo koliko toliko da se vrati u igru u trećoj deonici, zahvaljujuči unutrašnjoj igri Lukovića i pomoći sa tribina. Ali iskusna ekipa Cedevite nije dozvolila iznenađenje i rutinski je privela meč kraju u poslednjih 10 minuta.

Ovim porazom Mornara ostaje nada za Partizan uz kalkulacije da dobiju najpre Olimpiju, a potom i Budućnost i Cedevitu, a da Mornar izgubi preostale dve.

U redovima plavih iz Bara najdominatniji kao i uvek bio je Uroš Luković sa indeksom korisnosti 37 (22poena, 8/8 za 2 i 13 skokova). Pored njega dobri su bili i Raley-Ross sa 16 poena, 4 asistencije i indeksom 22 i Vranješ sa 11 poena, 4 skokova, 4 asis. i ideksom 19.

U pobedničkom timu najbolji su bili Johnson sa 15poena, 5 skokova, indeks 19, Chrerry sa 16poena, 3 skokova i indeksom 18, Musa sa 11p. i Ukić sa 14p, 5 asis, i indeksom 15.

U narednom kolu Cedevita se sastaje sa Mzt-om, dok Mornar gostuje Ciboni.