Crno-beli dominirali, pa se "kockali" sa pobedom

30.09.2018.

Košarkaši Partizana savladali su kao gosti Cedevitu 87:84, u derbi utakmici prvog kola Jadranske lige. Crno-beli na poluvremnu imali 21 poen prednosti, pa dozvolili sebi da uđu u neizvesnu završnicu. Vanja Marinković postigao 25 poena.

Partizan je već na početku sezone zabeležio izuzetno važan trijumf i pokazao da će ove godine biti ravnopravan rival sa najboljim ekipama u takmičenju.

Crno-beli su odigrali fantastično prvo poluvreme, koje su rešili u svoju korist 53:32. Naročito dobro je funkcionisala borbenost ekipe Nenada Čanka, a energija je bila na zavidnom nivou.

U nastavku je nivo igre crno-belih drastično pao, pa je Cedevita uspela da dođe do neizvesne završnice, najviše zahvaljujući šutu za tri poena.

Domaći su na minut i po do kraja stigli na poen zaostatka, a onda je važnu trojku pogodio Rade Zagorac i Partizan je, posle penal-završnice, meč priveo kraju.

Najefikasniji u pobedničkoj ekipi bio je Vanja Marinković sa 25 postignutih poena, dok je Gagić dodao 13, a Zagorac 12.

U ekipi Cedevite, Bel i Kobs postigli su po 19 poena.