Partizan pobedio Cibonu u punom Pioniru

20.01.2018. Milica Gvozden

Košarkaši Partizana savladali su Cibonu u utakmici 17. kola ABA lige.
Partizan – Cibona 80:69 (17:17, 23:26, 21:16, 19:10)

Crno-beli u borbi za četvrto mesto sa skorom 9/8, bez Andrića, sa novim pojačanjima, slavili su protiv nimalo lakog protivnika.

Crno-beli su spremni započeli 1/4 i već na početku vodili sa 10:0, koji je prekinut pogotkom Branislava Ratkovice za Cibonu. Plavi su se vratili u igru i izjednačili kraj 1/4  poenima Marka Tomasa, koji je ubacio 8 poena.

Drugu četvrtinu otborio je Bondža Si, novo pojačanje Partizana, monstuoznim zakucavanjem. Tomas je nastavio sa odličnom partijom i vođstvo se smenjivalo. Ipak odlično igrom Cibona je na poluvreme otišla sa vođstvom 40:43.

Crno-beli su zaigrali agresivnije u odbrani u trećoj četvrtini a proradio je i skok u napadu. Nakon realizovanih penala Vanje Marinkovića domaćin je ponovo poveo u 26. minutu (53:52).

U poslednju četvrtinu Partizan ulazi sa prednošću koja do kraja meča samo raste. Razigrao se Nigel Williams-Goss koji je ubacio 13p, a nezaustavljivi su bili i kapiten Partizana, kao i Đorđe Gagić koji se isticao zakucavanjima.

Veličković je susret završio sa 23 poena i 12 skokova i ideksom 33, čime je MVP obog duela. Vilijams-Gos je dodao 13 i 8 asistencija, a Marinković devet poena.

Tomas je bio najefikasniji u Ciboni sa 22 poena i ideksom 16, Žorić je ubacio 15, a Branislav Ratkovica 12 koševa i 6 asistencija.