TimeOut Portal

Mega se trudila do kraja, ali nije bilo dovoljno za pobedu protiv Zadra

rssBookmark and Share

06.03.2018. Mondo

Ekipa Dejana Milojevića izgubila u Zadru, nakon vođstva od 10 razlike na par minuta pre kraja. Domaćin serijom 18:0 rešio meč.

Ekipa Dejana Milojevića doživela je poraz na poslednjem gostovanju u ABA ligi ove sezone.

Iako je srpski tim uoči završnice imao i kontrolu situacije u Zadru (69:79, 32. minut), Dalmatinci su se ipak podigli, serijom 18:0 preuzeli vođstvo i krenuli ka pobedi.

ZADAR - MEGA 95:91 (19:21, 31:22, 19:30, 26:18)

Milojevićev tim borio se do kraja, Stefan Sinovec je realizovao tri slobodna bacanja i 19 sekundi pre kraja smanjio na 91:89, ali to nije poremetilo domaće. Lovre Bašić (17 poena) i Preston Nouls (19) ostali su mirni i doneli hrvatskoj ekipi desetu pobedu ove sezone.

Stefan Sinovec, strelac 18 poena, "vukao" je goste zajedno sa Petrom Aranitovićem (17), ali je veliki pad u igri gostiju u poslednjem kvartalu dao Zadru priliku da se razmahne i da ipak pobedi u utakmici koja nije imala takmičarski značaj ni za jedan tim.

Mega (7-14) će se oprostiti od ABA sezone 2017/18 utakmicom u Sremskoj Mitrovici protiv Igokee u nedelju.