Budućnost savladala i Cedevitu

10.01.2018. Gvozden Milica

U drugom kolu Top 16 faze Cedevita - Budućnost Voli 75:78

Nakon Crvene zvezde u ABA ligi, pao je još jedan veliki rival, sada na evropskom parketu - Budućnost Voli je odigrala još jedan herojski meč i slavila u Zagrebu nakon trijumfa nad Cedevitom 78:75 (14:22, 20:21, 29:13, 15:19). U trećoj rundi Top 16 faze Evrokupa, Budućnost je zahvaljujući perfektnoj igri u trećoj četvrtini postigla prvi trijumf u drugoj fazi.

Cedevita je u početku povela rezultatom 8-0, ali je u drugom poluvremenu na teren izašao potpuno drugi tim Budućnosti i za deset minuta sa -9 je tim Aleksandra Džikića stigao je do +7. Na poluvremenu je rezultat bio 43:34 za Zagrepčane.  U trećoj četvrtini je skor za Budućnost bio 29:13.

Najefikasniji u redovima tima iz Podgorice bili su Nemanja GordIć sa 18, 4 skoka i 4 asistencije, po 16 su postigli Kajl Gibson i Sead Šehović. Sead Šehović je ujedno i najkorisniji igrač sa indeksom 23. Kod domaćina se istakao tandem Nikols-Stiopanović sa po 13 poena i Džanan Musa sa 14 poena i 6 skokova.

Cedevita posle dve odigrane utakmice u Top 16 fazi Evrokupa ima skor 0-2, a Budućnost 1-1.

Već u nedelju zagrebački sastav očekuje gostovanje u Beogradu ekipi Crvene zvezde mt:s u okviru derbi susreta 16. kola ABA lige.