Srbija ubedljiva protiv Estonije

16.09.2018.

Reprezentacija Srbije savladala je večeras punoj u dvorani „Aleksandar Nikolić“, pred 5.700 navijača, reprezentaciju Estonije u okviru drugog kola druge runde kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Kini 2019. rezultatom 91:65 (22:16, 23:13, 29:11, 17:25)

Meč je u uvodnim minutima bio prilično izjednačen, a u 7. minutu posle zakucavanja Bjelice bilo je 13:12 za naš tim. Posle poena Milosavljevića dva minuta kasnije bilo je 18:14, a na kraju prve deonice 22:16.

Pojačala je Srbija ritam na startu druge deonice, pa je u 14. minutu posle trojke Simonovića bilo 30:20. Dobra odbrana donosila je sve veću prednost, „plus“ je rastao – 34:22, 16. minut. Najveću prednost izabranici selektora Aleksandra Đorđevića imali su u 19. minutu – 45:29, a na veliki odmor otišlo se pri tom rezultatu.

Naš nacionalni tim otvorio je drugo poluvreme serijom 14:3 za 59:32, a posle trojke Lučića u 28. minutu bilo je „plus 31“ – 66:35. Nedović, Simonović, Jelovac i ostali nastavili su da melju protivnika, pa je u finišu treće četvrtine bilo najvećih 74:38.

U istom ritmu počela je i poslednja deonica, u kojoj je reprezentacija Srbije rutinski održava veliku prednost od preko 30 poena. Estonci su pokušavali da ublaže poraz šutevima za tri poena u čemu su donekle uspeli, ali je na kraju ipak bilo više nego ubedljivih 91:65.

Selektor Srbije Aleksandar Đorđević

-Važna utakmica, ozbiljan pristup, sigurno reakcija posle izgubljene utakmice u Grčkoj… Imali smo dobru odbranbenu aktivnost, koncentraciju tokom većeg dela utakmice i odatle smo tražili rešenja za pobedu. Jako važna pobeda, iako protivnik nema veliko ime, uz dužno poštovanje, ali svaka pobeda je važna… Druge utakmice su izuzetno važne, ne moramo da krijemo da nam rezultati idu na ruku, ali moramo da se koncentrišemo sami na sebe i gledamo u svoj tanjir. Niko nikada nije ništa poklonio reprezentaciji Srbije, sve smo sami uzeli i sigurno ćemo morati da nastavimo tako.

Selektor Đorđević je, ipak, zabrinut zbog povreda.

– Dejan Todorović je povređen, danas sam se čuo sa njim. Dogovorili smo se da preskoči ovu akciju, promenio je klub, ali i da se priprema za naredne dve, kao što je bio i u prethodnim ’prozorima’. Velika je žal i zbog Mačvana, svakodnevno se čujem sa njim. Tu je i povreda Birčevića, tek treba da vidimo šta i kako će biti… Razgovarao sam sa igračima i sigurno će KSS da se zahvali klubovima koji su pustili igrače, ali ćemo se truditi da probamo i sa nekim klubovima iz Evrolige koji imaju sluha, da puste igrače da odigraju bar jednu od naredne dve utakmice. Jako je bitna, recimo, prva u Izraelu, druga protiv ovde Grčke. Vodi se borba za treće mesto između tri ekipe, nas Gruzije i Izraela.