rssBookmark and Share

14.03.2018. RTS, Mondo

Bjelica u pobedi nad Vašingtonom bio nadomak "tripl-dabla", Jokića sputali faulovi, a Teodosić i Marjanović dali skroman doprinos pobedi Klipersa.

Bjelica nastavlja da impresionira u dresu Timbervulvsa u odsustvu Džimija Batlera.

Ovoga puta Nemanja je na parketu proveo čak 38 minuta za kojih je uspeo da postigne 17 poena, uhvati osam skokova, zabeleži sedam asistencija i sve to uz olične procente od 44 posto iz igre i za tri poena.

Uz Bjelicu, vidno raspoložen je još jednom bio Karl Entoni Tauns koji je postigao 37 poena i imao deset uhvaćenih lopti, dok su se još u pobedi istakli Vigins sa 16, Tig sa 13 i Kroford sa 11 postignutih poena.

U redovima Vizardsa koji su peti na Istoku, najzapaženiji bili su Moris sa 27 i Bil sa 19 poena.

Minesota je trijumfovala 40. put i uz 29 poraza nalaze se na šestoj poziciji Zapadne konferencije NBA lige.

Nikola Jokić postigao je 15 poena uz devet skokova i pet asistencija u porazu Denvera u Los Anđelesu od Lejkersa 112:103.

Uz Nikolu najefikasniji u Nagetsima bili su Čendler sa 26 i Mari sa 18 poena, dok su Lejkerse do pobede predvodili Kuzma i Rendl sa po 26 i Tomas sa 23 poena.

Denver je tako nastavio sa lošijim partijama koje im smanjuju šanse u borbi za osmu poziciju i igranje plejof faze takmičenja.

Nagetsi imaju skor od 37 pobeda i 31 porazi nalaze se na desetom mestu na tabeli Zapada.

Los Anđeles Klipersi su u gostima pobedili Čikago Bulse sa 112:106.

Miloš Teodosić postigao je sedam poena uz četiri skoka i asistencije za 24 minuta, dok se Boban Marjanović nije upisao u strelce za pet minuta provedenih na terenu za koje je uspeo da upiše tri uhvaćene lopte.

Najefikasniji u pobedi Klipersa bili su Džordan sa 29 poena i 18 skokova i Vilijams sa 26 poena.

Kod Bulsa Portis je postigao 19, 18 je imao Dan, a 15 poena Nvaba.

Klipersi nastavljaju svoju kampanju ka plejofu nakon što su upisali 37. pobedu i uz 29 poraza nalate se na sedmoj poziciji Zapada, dok je Čikago upisao 44. poraz i 12. je na Istoku.

U ostalim mečevima Klivlend je u gostima bio bolji od Finiksa sa 129:107, Indijana je u neizvesnom meču bila bolja na strani od Filadelfije sa 101:98, Toronto drži čeonu poziciju Istoka pobedivši Bruklin sa 116:102, Oklahoma je bila bolja od Atlante sa 119:107, Pelikansi su kao domaćini savladali Hornetse 119:115 i Juta je u Solt Lejk Sitiju savladala Detroit sa 110:79.