Borac se pobedom osamostalio na vrhu, Dinamik poražen

10.01.2018. Gvozden Milica

Košarkaški čačanskog Borca pobedili su u derbi meču nakon produžetka ekipu Siks Primorske rezultatom 78:75 i tako se izdvojili na prvom mestu u Drugoj ABA ligi.

U punoj dvorani u Čačku, Borac nadmašio ekipu Siks Primorske rezultatom 78:75 i tako obezbedio prvo mesto na tabeli u Aba 2 ligi. Pre utakmice oba tima su imala skor 9-3. Borac je na poluvremenu poveo sa 7 peona prednosti, međutim osti su uzvratili i na kraju doši do izjednačenja 63:63.

U produžetku su Čačani ipak bili bolji i zabeležili trijumf predvođeni sjajnom podrškom sa tribina.

Najefikasniji u Borcu bili su reprezentativac Ilija Đoković i Nemanja Todorović sa po 14 poena, dok je kod gostiju Marijan Čakuran bio najbolji sa 27.

Dinamik je izgubio na gostovanju u Tivtu protiv ekipe Teodo rezultatom 88:78, iako su na poluvremenu vodili 41:45, a 3/4 su završili rezutatom 66:64.