TimeOut Portal

Partizan izgubio od Cedevite i završio ovogodišnju ABA ligu na petom mestu

rssBookmark and Share

10.03.2018.

U poslednjem kolu regionalnog šampionata, crno-beli su u Zagrebu izgubili od Cedevite sa 85:75 (20:21,18:18, 25:19, 22:17)
Sa učinkom od 11 pobeda i 11 poraza, Partizan NIS je završio učešće u ABA j.t.d. ligi za sezonu 2017/18 na petoj poziciji.

Arhiva
Arhiva

U poslednjem kolu regionalnog šampionata, crno-beli su u Zagreb doputovali sa 10 igrača, jer su zbog problema sa povredama iz tima izostali kapiten Veličković, Vlijamos-Gos, Šalić, Tanasković i Tomić.

Na početku duela osvajača kupova Krešimira Ćosića i Radivoja Koraća, timovi nisu bili naročito efikasni u napadu, da bi Cedevita prva napravila seriju i povela sa 15:7. Tada uzvraća Partizan i do isteka prve deonice prelazi u vođstvo. (20:21).

Gde su stali u prvoj tu su crno-beli nastavili u drugoj četvrtini, pa je rezultat ubrzo glasio 20:31 u korist Partizana. Tada, nakon minuta odmora, Cedevita polako počinje da sustiže prednost našeg tima koja je posle dvadeset minuta izosila samo jedan poen.

U trećoj četvrtini, crno-beli ponovo stiču nekoliko poena prednosti koje domaći tim stiže na 50:50, tačno nakon pet minuta igre u ovom periodu. Do isteka 30. minuta, domaći sastav uspeva da stekne pet poena prednosti koje na početku poslednjeg perioda uvećava na 8. Ipak, korak po korak, oslabljeni tim Partizana ponovo stiže do izjednačenja nakon trojke Marka Pecarskog za 71:71. Ipak, nakon toga domaći uzvraćaju sa dve trojke posle kojih crno-beli nisu uspeli da ponovo dođu do prilike za vođstvo.

Na kraju, u poslednjem kolu ABA j.t.d. lige u sezoni 2017/18, Cedevita - Partizan NIS 85:75.

Na konferenciji za medije nakon meča, mladi krilni centar Partizana NIS, Marko Pecarski je izjavio:

"Prvi deo utakmice smo odigrali dobro, držali smo se. Ali u drugom poluvremenu smo dozvolili da nas pretrče i neke prodore. Igra u napadu je bila neozbiljna. Ova pobeda bi nam dosta značila, za samopouzdanje. Sada se okrećemo domaćoj Superligi", rekao je Pecarski.

Potom se predstavnicima medija obratio trener crno-belih, Nenad Čanak.

"Došli smo sa ambicijom da pokušamo da iznenadimo Cedevitu. U prvom poluvremenu smo imali veoma dobru situaciju, vođstvo od 11 razlike, ali onda smo napravili par gluposti, promašili zicere, a onda je bila i želja za efektnom završnicom. Cedevita je ozbiljna ekipa da bi to dozvolila. U drugom poluvremenu je bila loša selekcija faulova. Dozvolili smo im mnogo lakih prodora i izlaznih pasova, njeni igrači su dobri u šutu. I Nikols i Markota i Krušlin. Ukić je prepametan i prekvalitetan igrač, prepoznao je i kažnjavao nas u napadu. Dosta izgubljenih lopti... Sve u svemu, zaslužena pobeda Cedevite, mi se okrećemo domaćem prvenstvu i da pokušamo da ostvarimo uspeh", rekao je Čanak.

Na pitanje novinara, da li bi da je bio u ovom sastavu Partizan NIS igrao polufinale ABA j.t.d. lige, trener Čanak je odgovorio:

"Prvo je neumesno i nezahvalno govoriti o tome. Sada smo igrali bez Gosa, Veličkovića... Generalno, osveženja u ekipi su bila dobar pogotak, ali to što ne igramo u plej-ofu je naša krivica. Izgubljena utakmica od Mornara u Beogradu, pa poraz u Ljubljani. Jako je sad deplasirano pričati o tome šta bi bilo kad bi bilo. Imali smo otvorenu situaciju, nismo uspeli, idemo da probamo da osvojimo domaće prvenstvo", naglasio je Čanak.

Crno-bele sada očekuje pauza, pa potom pripreme za takmičenje u domaćoj Superligi.