Druga košarkaška liga Srbije, borba za opstanak: Napredak slavio u Padinskoj skeli

rssBookmark and Share

14.02.2016. Aleksandar Gvozden

Beko - Napredak 75:104, po četvrtinama 16:30, 17:23, 29:27, 13:24

Utakmica je igrana u Padinskoj Skeli, pred manje od stotinu gledalaca.

Iako je domaćin ušao agilnije u utakmicu i pogodio par prvih koševa, Napredak je već u petom minutu preokrenuo, a u šestom minutu bilo je 8:16, u devetom minutu 13:28 i tada je bilo jasno da će domaćini teško do preokreta.

Prva četvrtina završena je rezultatom 16:30.

Početak druge četvrtine doneo je opuštanje u ekipi Napretka, pa je usledila serija promašaja i izgubljenih lopti. Odustali su od šuteva sa distance, sve do trojke Mojsilovića u 19' minutu.

Na poluvremenu 33:53.

Treću četvrtinu označio je Mojsilović šutevima za tri poena.

Iako je ovu četvrtinu dobio domaćin (29:27), ipak je pričična prednost Napretka - 62:80.

Četvrta četvrtina, izlazi Mojslilović, ali seriju nastavljaju Trailović i Pavlović. Nervoza u redovima domaćina. Čini se da je nade domaćina raspršio Stanisavljević šutem za tri poena (67:90). Ipak, on minut kasnije dobija tehničku grešku, a umesto njega u igru se vraća Mojsilović. Ilić blista sa par dobrih poteza (blokada, skok, šut za tri poena), ali i on, najpre gubi loptu u reketu, a zatim faulira protivničkog igrača.

Ipak prednost Napretka lagano raste, pa se očekivalo kada će gosti preći "stotku". To je i usledilo nakon "ukradene" lopte Mojsilovića i šuta Ilića, na ulasku u poslednji minut meča.

Na kraju, zasluženo 75:104, daje nadu aleksinačkoj ekipi da može da izbori opstanak u drugoj ligi Srbije.

Od pojedinaca, treba istaći Trailovića, Mojsilovića i Pavlovića, sa po 20 poena.

Napredak u sledećemo kolu dočekuje ekipu Srema.