Korak ka opstanku: Leskovčani savladali Proleter

18.03.2018. Sport juga

Sjajnom igrom u poslednjoj četvrtini košarkaši Zdravlja Leskovac su u 22. kolu Druge lige Srbije ostvarili verovatno i odlučujuću pobedu u borbi za opstanak.

Duel Leskovčana i Zrenjaninaca doneo je neizvesnu utakmicu i na kraju zaslućeni trijumf domaćina rezultatom 82:70, po četvrtinama 22:24, 17:11, 19:20 i 24:15.

U poslednju četvrtinu rivali su ušli rezultatski gotovo poravnati (58:55). Domaćin tada sjajnom serijom stižu do velikih 15 poena prednosti (39. minut 80:65).

Za ekipu Zdravlja Leskovac su igrali: Stošić, Ivanović 3, Vukadinović 7 (šut iz igre 3/4), Tešanović 11 (5 skokova, 4 asistencije), Stojković, Stanisavljević 10 (8 asistencija), Ilić 10 (3 skoka), Stanojević 12 (5 skokova, 3 ukradene lopte), Tešović 13 ( 10 skokova, 3 asistencije), Grujić 16 (9 skokova), Stevanović.

U sledećem, 23. kolu košarkaši Zdravlja Leskovac gosuju u Aleksincu gde će odmeriti snage sa ekipom Napretka.