Konačno pobeda: Napredak KK - Beko 86:77

24.10.2015. Aleksandar Gvozden

Košarkaši aleksinačkog Napretka ostvarili su prvu pobedu. U četvrtom kolu košarkaške lige Srbije savladali su ekipu Beko iz Beograda

Košarkaši Napretka bili su večeras raspoloženi za igru. U timu domaćina najviše poena postigao je Stanojević - 24 (10 sk, 5 as), prati ga Pavlović 21 (5 sk, 3 as), a proradio je i Šikman - 18 poena (7 sk).

Gosti su konkretnije otvorili utakmicu i u prvoj četvrtini imali 9 poena prednosti (16:7). Aleksinčani su se probudili i na kraju četvrtine je bilo 19:21.

Domaća ekipa je nastavila u istom ritmu i drugu četvrtinu dobila 23:17. Iako je Napredak imao prednost od 7 poena razlike, na pauzu se otišlo rezultatom 42:38

Treća četvrtina je ponovo bila Napretkova, ovog puta 23:15, a Napredak je imao prednost od 14 razlike. Na kraju ovog perioda 63:50.

U četvrtom periodu igre Napredak je nastavio da održava prednost. Gosti su dolazili na 5 poena zaostka, ali su aleksinčani lako dolazili do prednosti od 10 i više. Iako su gosti dobili ovu četvritinu (23:27), to je bilo nedovoljno za razliku koju je Napredak ostvario u prethodnim periodima.

Na kraju 86:77, zaslužena pobeda Napretka, pred nekih 700 gledalaca u aleksinačkoj Hali sportova.

Napredak je tako uknjižio prvu pobedu, ali iz četiri utakmice, pa se, sa 5 bodova i negativnom koš razlikom 310:330, trenutno nalazi na 9. mestu.

U narednom kolu gostovaće ekipi Srema iz Sremske Mitorvice, koja je do sada ostvarila 3 pobede i nalazi se na 3. mestu ove lige.