Košarka: Piroćanci pobedili "Zdravlje"

Bookmark and Share

23.11.2015. Južna Srbija Info

Košarkaši Zdravlja poraženi su na gostovanju u Pirotu u duelu sa istoimenim domaćim timom rezultatom 86:78, po četvrtinama 16:18, 21:15, 27.22, 22:23.

Piroćanci su meč prelomili u trećem periodu igre kada su u jednom momentu poveli sa 11 koša razlike. To je, ispostavilo se, bilo nedostižno za ekipu iz Leskovca.

Leskovčani su dobro otvorili meč, rešili prvu četvrtinu u svoju korist, ali su i neizvesnoj utakmici Piroćanci u drugom periodu uspeli da predju u vodjstvo. Utakmica je praktično prelomljena u trećoj četvrtini (28. minut 60:49), a domaćin je dobrom igrom uspeo da sačuva prednost do kraja meča.

Za ekipu KK Zdravlje Leskovac su igrali: Ristić 2, Sinadinović 14, Vukadinović, Tešanović 4, Filipović 13, Jovanović 31, Radenković, Stanković, Marojević 7, Tešović 7, Miletić, Stojiljković.

U sledećem, 9. kolu Zdravlje u Leskovcu dočekuje odličan sastav Dinamika iz Beograda.