Napredak izgubio u Futogu

Futog 05.03.2017.

Ekipa Futoga pobedila je samo 6 puta ove sezone, a bodove iz Futoga nije uspeo da donese aleksinački Napredak.
Futog Tupanjac MD - Napredak Bosforus 79:75

U utakmici sa dosta obrta i uglavnom izjednačenom igrom na kraju su slavili domaćini.

Napredak je konkretnije počeo, ostvario vođstvo i završio prvu četvrtinu u svoju korist, 16:21.

Međutim, od 14. minuta Futog ulazi u seriju i uspeva da ode na poluvreme minimalnom razlikom u svoju korist (37:36).

Igrala se izjednačena borba u trećoj četvrtini (57:57), ali su onda Aleksinčani posustali, a domaćini lagano priveli utakmicu kraju.

U ekipi Napretka najefikasniji je bio Danilović sa 21 poenom i šutom 5 do 10 za tri poena i Raičević sa 17 poena i šutom 2 od 8 za tri poena. Upravo je realizacija šuta za tri poena i bila prelomna, ubačeno je 11 trojki iz 31 pokušaja.

Napredak je trenutno na 5. mestu sa 13 pobeda, koliko ima i 4. plasirani Radnički iz Kragujevca. Pirot, koji ima jednu pobedu manje, igra danas protiv Jagodine, pa se očekuje da se i piroćanci umešaju u takav skor.

U narednom kolo ekipi Napretka u goste dolazi, lider na tabeli, ekipa Vojvodine iz Novog Sada, koja je do sada samo 2 puta poražena.