TimeOut Portal

Napredak pobedio u Jagodini, Jastreb izgubio

rssBookmark and Share

Jagodina 13.02.2017. aleksinac.biz

U 18. kolu Druge košarkaške lige Napredak je u gostima pobedio ekipu Jagodine sa 84:74 (34:32).

ilustracija (Info-G)

Domaća ekipa Jagodine, koja ove godine igra slabo i jedan je od najvećih kandidata za ispadanje iz lige, pružila je dostojan otpor samo u prvom poluvremenu. Napredak je dobio prvu,treću i četvrtu četvrtinu i rutinski priveo utakmicu kraju.

Aleksinčani se i dalje nalaze na 5. mestu sa 12 pobeda i 6 poraza, koliko ima i Radnički iz Kragujevca.

Ekipa Pirota je ubedljivo izgubila od Zlatibora, u gostima sa 83:60 (42:33). Iako se ova utakmica smatrala derbijem, Zlatibor je vodio tokom čitavog meča i zasluženo pobedio. Piroćanci se i dalje nalaze na 6. mestu.

Naredno, 19. kolo igra se za 2 nedelje zbog održavanja Košarkaškog kupa u Nišu. Tada će Napredak iz Aleksinca dočekati ekipu iz Smederevske Palanke, koja trenutno zauzima 8 mesto, dok Piroćanci dočekuju Rtanj iz Boljevca i očekuje sigurnu pobedu.

U prvoj regionalnoj ligi Istok, Jastreb iz Aleksinca je doživeo ubedljiv poraz u Lebanu od Radana rezultatom 100:68. Domaćin je bio bolji tokom čitave utakmice i dobio sve 4 četvrtine.

Jastreb se trenutno nalazi na 11. mestu sa 6 pobeda i 10 poraza. Naredne nedelje, Jastreb dočekuje Jablanicu iz Medveđe koja ima samo 2 pobede manje od prvoplasirane Soko banje i jedna je od kandidata za vrh tabele.