Napredak pobedio u gostima, Jastreb izgubio na produžetke

Novi Sad 25.01.2015. Piše Dušan Stevanović

Aleksinački timovi su pokazali dobru košarku i ostvarili polovičan uspeh na gostovanjima

U nastavku drugog dela košarkaškog prvenstva, košarkaši Napretka iz Aleksinca , pobedili su ekipu Meridijana iz Novog Sada sa 21 poenom prednosti 81:102 ( 41:58)

Napredak je vodio sve vreme i zasluženo izvojevao desetu pobedu u prvenstvu. S obzirom na veliku razliku u kvalitetu, trener košarkaša Napretka pružio je šansu svim igračima, te je Jusić postigao 10 koševa, dok su najefikasniji igrači bili Andrija Stevanović sa 25 koševa, Miladinović je postigao 22, a Stamenković 21 poen. U redovima domaćina najefikasniji je bio Ugrica sa 30 poena.

U 13. kolu 1. MRL - istok, Dimitrovgradu, Jastreb iz Aleksinca izgubio je, tek nakon produžetaka, od istoimene ekipe sa 97:92

Na kraju regularnog dela utakmice bilo je 80:80, ali u nastavku, nešto zbog pritiska publike, a nešto zbog "domaćinskog suđenja", Dimitrovgrad je, ipak, pobedio .

Jastreb se trenutno nalazi na osmom mestu sa 5 pobeda i 8 poraza.

U derbiju ove lige Knjaževac je pobedio Sokobanju sa 86:82, iako su Sokobanjci vodili na poluvremenu 40:38. Ekipa Sokobanje trenutno zauzima 4. mesto na tabeli.