Odigrane utakmice 24. kola Druge muške lige Srbije: Napredak pobedio Zlatibor

Aleksinac 04.04.2016. Ivan Veljković

Sinoć, u aleksinačkoj Hali sportova, pred oko 450 gledaoca, KK Napredak Maksi KO – KK Zlatibor Čajetina 83 : 76

U uzbudljivom meču Napredak je ostvario vrlo važnu pobedu u borbi za opstanak u II ligi.

Na početku utakmice igrači Napretka su igrali veoma dobro u odbrani i u 8 minutu prve četvrtine imali su 11 koševa prednosti. Sevale su kontre koje je završavao Aca Miladinović, presing na protivničke bekove je uradio plodom i sve je izgledalo da će Napredak ostvariti rutinsku pobedu.

Međutim, dolazi do neshvatljivog pada u igri domaćih, greške u dodavanju, loš šut, promašeni ziceri i Zlatibor je došao do +10 razlike. Na kraju poluvremena bilo je 6 razlike za Zlatibor.

Na početku drugog poluvremena Napredak je zaigrao bolje u odbrani, probudio se Nikola Stanojević i serijom trojki vratio je Napredak u igru. Uz standardno dobre Miladinovića i Pavlovića, probudili su se i ostali igrači Napredka i uz podršku publike došlo je do preokreta.

Večeras je takođe viđen i čudan sudijski kriterijum, gotovo duplo više faula domaće ekipe, uz nesviranje osnovnih elemenata gostima kao 3 sekunde u reketu, faul u napadu, koraci i slično. To je iritiralo domaću publiku, i uz salvu zvižduka, dalo je krila domaćim igračima.

Na kraju vrlo važna pobeda KK Napretka.

MVP: Analiza kola

Dva kola pre kraja takmičenja ostale su samo teoretske šanse za promene u vrhu tabele. U praksi, kako sada stoje stvari, naredne sezone će prvoligaške utakmice igrati ekipe Dinamika i Dunava. Dinamik je minulog vienda lako prebrodio gostovanje u Novom Sadu, savladali su ekipu Vojvodine rezultatom 85:62. Iskusni Stevan Nađfeji je predvodio tim Miroslava Nikolića do devetnaeste pobede u ligi sa 22 poena i osam skokova. Dunav je ostvario još jednu pobedu, ali znatno teže od Dinamika sa kojim deli prvo mesto. U derbiju kola tim iz Starih Banovaca je slavio na gostovanju u Sremskoj Mitrovici, pobedili su ekpu Srema rezultatom 67:66. Dunav je bio na ivici poraza, ali je trojkom Dejana Majstorovića u samom finišu meča došao do pobede. Srem nije uspeo da organizuje poslednji napad i bodovi su otišli u Stare Banovce. Majstorovićev potez je rešio meč, ali je Dunav do još jedne pobede predvodio Lazar Zorčić koji je zabeležio 21 poen, 11 skokova i tri blokade.

Trećeplasirana Plana Hardeks i dalje ima teoretske šanse za vrh tabele i sigurno se neće predavati u finišu prvenstva. U 24. kolu su gostovali u Smederevskoj Palanci i u neizvesnom finišu odneli pobedu protiv domaće Mladosti rezultatom 69:67.

Za razliku od vrha tabele, odluku ko će ispasti iz lige ćemo najverovatnije čekati do samog kraja takmičenja. Da izbegnu to peto mesto koji vodi u niži rang bore se Sloboda i Napredak Maksi KO. Aleksinčani su trenutno u boljoj poziciji zbog međusobnog duela, a tim Boška Đokića je u poslednjem meču bio bolji od Zlatibora iz Čajetine. Pred svojim navijačima Napredak je pobedio 83:76, a u pobedničkom timu su se istakli Nikola Stanojević sa 24 i Aleksandar Miladinović koji je postigao 21 poen. Sloboda je u Užicu bila bolja od leskovačkog Zdravlja rezultatom 81:64. Igrači Slobode su potpuno obeležili ovo kolo. Najbolji pojedinac meča bio je Nemanja Arnautović sa 26 poena, osam skokova i šest asistencija. Imao je indeks korisnosti 35 i najbolji je igrač 24. kola. Njegov saigrač Jovica Đokić je sa 16 skokova predvodio drugoligaše u toj statističkoj kategoriji, kao i Matija Žunić asistente, sa osam uspešnih dodavanja.

U duelu dve poslednjeplasirane ekipe Beko je na svom terenu savladao ekipu Niša rezultatom 86:68 i došao do četvrte pobede ove sezone. Đorđe Jevtić i Dušan Kojić su sa po 20 poena bili bolji od ostalih u svom timu, dok je u gostujućoj ekipi sjajnu partiju pružio Ivan Jovanović sa 18 poena, devet skokova i šest osvojenih lopti. Minutažu je odlično iskoristio i Aleksa Simović koji je postigao 21 poen.

U meču timova koji ne strepe za opstanak, a više nisu u igri za plasman u viši rang, Pirot je kao domaćin slavio protiv Proletera Naftagasa rezultatom 76:69. Dušan Filipović je sa 20 poena bio najefikasniji pojedinac susreta, a odličnu utakmicu je odigrao plejmejker Nikola Raičević koji je zabeležio 17 poena, sedam asistencija i tri osvojene lopte. Iskusni Filip Vukosavljević je bio najbolji u timu iz Zrenjanina sa 18 koševa i sedam skokova.

Rezultati 24. kola:

Pirot - Proleter Naftagas 76:69 (Filipović 20p, Raičević 17p, 7as, 3ul - Vukosavljević 18p, 7sk, Šućov 12p, 5ul)

Mladost SP - Plana 67:69 (Pajković 17p, Stanisavljević 14p, 9sk - Stefanović 18p, Todorović 16p, 11sk)

Srem - Dunav 66:67 (Kojić 14p, 7sk, Đonlić 12p - Zorčić 21p, 11sk, 3bl, Vuković 10p)

Beko - Niš Fer Plej 86:68 (Kojić 20p, Jevtić 20p, 5as - Simović 21p, Jovanović 18p, 9sk, 6ul)

Napredak - Zlatibor 83:76 (Stanojević 24p, Miladinović 21p, 3ul - Marić 25p, 7sk, Mićević 14p)

Sloboda - Zdravlje Leskovac 81:64 (Arnautović 26p, 8sk, 6as, Jovanović 16p - Tešanović 19p, Ristić 13p, 7as)

Vojvodina - Dinamik BG 62:85 (Bjelica 14p, 5as, Janjić 13p - Nađfeji 22p, 8sk, Radulović 21p)