TimeOut Portal

Poraz košarkaša Napretka, Zdravlje pobedilo Beovuk

rssBookmark and Share

Aleksinac 22.02.2015. Dušan Stevanović, Aleksinac.Net, Zdravlje KK

Iako je vodio do poslednjeg minuta, Napredak iz Aleksinca ipak je izgubio bodove u Velikoj Plani, rezultatom 98:96.
Još jedan od velikih favorita u prvenstvu Druge lige Srbije nije uspeo da osvoji bodove u Leskovcu Zdravlje - Beovuk 72 94:79

Iako je vodio do poslednjeg minuta, Napredak iz Aleksinca ipak je izgubio bodove u Velikoj Plani, rezultatom 98:96. Domaćin je bolje otvorio utakmicu i dobio obe četvrtine u prvom poluvremenu. Na odmor se otišlo pri rezultatu 46:39 za Planu Hardeks.

U drugom poluvremenu košarkaši Napretka su se trgli. Sustigli su razliku domaćina i čak prešli u vođstvo. Vodili su do 40 minuta, kada je domaćin preuzeo inicijativu i poveo sa 98:96.

Iskusni Traloviić preuzima odgovornost, šutira trojku, ali i promašuje. Rezultat ostaje 98Č96.

Najviše koševa za ekipu Napretka postigli su Miladinović 20, Stamenković 15, Vorkapić i Trailović po 13 i Šikman 11.

U domaćoj ekipi Vranić je dao 25, a Kovačević 21 poen.

U ovom kolu dogodila su se još neka iznenađenja. Beovuk je izgubio od Zdravlja u Leskovcu sa 94:74, a Sremska Mitrovica od Proletera sa 87:57.

Pirot igra sa Vojvodinom u nedelju, na domaćem terenu. U koliko i on izgubi, ovaj poraz Napretka biće bez većeg značaja.

ZDRAVLjE - BEOVUK 72 94:79 (17:21, 24:21, 25:24, 28:13)

Leskovac, Sportski centar Dubočica, gledalaca: 900, sudije: Nedeljković (Niš), Krstić (Aleksinac), Kovinić (Kraljevo).

ZDRAVLjE: Ristić 15 (6 asistencija, 2 osvojene lopte), Dimitrijević 2 (2 skoka), Denić 13 (5 skokova), Tešanović 17 (3 skoka, 3 asistencije), Mitić, Jovanović 6 (8 skokova, 3 blokade, 3 asistencije), Jovanović 10 (2 osvojene lopte), Prokopović, Tešović 13 (7 skokova), Stojiljković, Stanojević 14 (10 skokova), Radenković 2 (3 asistencije).

BEOVUK 72: Maksimović, Dragović 4, Đorđević 18, Jevđenić 6, Pejić 18, Matijašević 3, Živković, Fundić 13, Dondur 11, Andrejević 2, Čolović,

Košarkaši Zdravlja su pobedom nad još jednim od favorita u prvenstvu potvrdili svoj kvalitet i odužili se navijačima za nešto slabije izdanje na prethodnoj utakmici.

Još jedan od velikih favorita u prvenstvu Druge lige Srbije nije uspeo da osvoji bodove u Leskovcu. Posle Mladosti iz Zemuna, "farmaceuti" su pred svojim navijačima savladali i beogradski Beovuk i potvrdili da s pravom nose epitet jednog od najrpijatnijih iznenađenja sezone.

U poslednjoj četvrtini, nošeni podrškom sa tribina, košarkaši Zdravlja su odigrali čvrsto i borbeno u odbrani, izuzetno efikasno u napadu, i od 33. minuta (71:71) do kraja napravili pobedničku seriju 23:8 i slavili veliku i zasluženu pobedu.

Posle 18. kola Zdravlje se nalazi na 8. mestu na tabeli sa 28 osvojenih bodova i skorom od 10 pobeda i 8 poraza.

U sledećem, 19. kolu Zdravlje gostuje u Pirotu gde će u derbiju ovog dela Srbije odmeriti snage sa istoimenom domaćom ekipom.