TimeOut Portal

Poraz košarkaša Zdravlja na gostovanju ekipi Dunava

Bookmark and Share

31.10.2015.

Košarkaši Zdravlja poraženi su u 5. kolu Druge lige Srbije na gostovanju ekipi Dunava rezultatom 73:65, po četvrtinama 16:19, 26:12, 18:17, 13:17.

Leskovčani su bili bolji rival u prvoj četvrtini, ali je u drugom periodu došlo do veliko pada u igri Zdravlja što je domaćin iskoristio i stekao veliku prednost. U finišu su Leskovčani uspeli da smanje prednost Dunava na 6 poena (40. minut 71:65), ali domaćin nije dozvolio potpuni rezultatki preokret.

Za ekipu Zdravlja su igrali: Ristić 13, Mukanović, Vukadinović 1, Tešanović 20, Filipović 2, Jovanović 12, Radenković, Stanković, Marojević 11, Tešović 6, Stojiljković.

U sledećem, 6. kolu Druge lige Srbije košarkaši Zdravlja u Leskovcu dočekuje ekipu Niš Fer plej.

Izgubili i juniori

U 2. kolu Roda juniorske lige Srbije, Partizan NIS je ostvario i drugu pobedu u novoj sezoni savladavši KK Zdravlje iz Leskovca sa 97:41.

Meč u novobeogradskoj Hali sportova je počeo minutom ćutanja čime je odata počast nedavno preminulom Ranku Žeravici, trenerskoj legendi bivše Jugoslavije i čoveku koji je u tri navrata sa klupe predvodio KK Partizan.

Utakmicu je obeležila sigurna igra crno-belih od prvog do poslednjeg minuta. Domaći tim je nastupio u najjačem mogućem sastavu pošto su se treneru Salatiću na raspolaganje stavili i mladi igrači koji su odavno već priključeni prvom timu. Bezbroj atraktivnih zakucavanja, blokada i maštovitih asistencija igrača Partizana, učinilo je ovu utakmicu zanimljivom za gledaoce.

Na kraju, Partizan je došao do ubedljivog trijumfa rezultatom 97:41 (24:12, 25:6,25:13, 23:10)

Crno-beli nakon dva odigrana meča u novoj sezoni imaju isto toliko pobeda.