TimeOut Portal

Dragić rešetao Zvezdu u Istanbulu

rssBookmark and Share

12.01.2018. Mondo, RTS

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u okviru 17. kola Evrolige od ekipe Efesa na gostovanju sa 104:95. Naredni meč crveno-beli igraju 16. januara protiv Himkija na svom terenu.

Crvena zvezda mts nije uspela da veže evroligaški het-trik. Vođen perfektnom igrom slovenačkog beka, Anadolu Efes naneo crveno-belima deseti evroligaški poraz.

Srpski šampion nastupio je u hali "Sinan Erdem" bez Pera Antića zbog upale Ahilove tetive, a to u Evroligi već po pravilu znači i poraz crveno-belih.

Sjajni Zoran Dragić, strelac 24 poena bez promašaja iz igre (indeks 34), bio je tu da kao najbolji među domaćima potvrdi to pravilo, mada mu je veoma pomogao i vešti Erik Mekalum (20 poena), ali i prečesti problemi crveno-belih u odbrani, koji se ogledaju i u rezultatu:

EFES - ZVEZDA 104:95 (22:21, 28:25, 27:25, 27:24)

Ekipa Ergina Atamana revanširala se Beograđanima za ubedljiv poraz iz "Pionira", kontrolišući rezultat od početka druge četvrtine, pa do kraja. Crveno-beli, na čelu sa Milkom Bjelicom (15 poena), vraćali su se u dva navrata na posed ili dva zaostatka, ali je Efes oba puta lako i brzo odbio te ofanzive.

Prvi put, Zvezdu su u 29. minutu vratili u igru Stefan Janković i Matijas Lesor, pogocima iz reketa za rezultat 71:69, kada su "sevnule" uzastopne kontre Krunoslava Simona i debitanta Tonija Daglasa. Drugi put se učinilo da bi srpski tim mogao da "zakuva" pet minuta pre kraja, ali su promašeni penali Milka Bjelice i Matijasa Lesora (na 84:78) ipak bili uvod u miran finiš.

Crveno-beli su se vraćali u igru praktično kroz ceo meč, tek su u finišu dopustili da razlika pređe 11 poena, a u odlučujućim trenucima pre svega su padali u odbrani. Alimpijević je dozivao i kritikovao dok su njegovi igrači prečestim faulovima daleko od koša dopustili Efesu ogroman broj penala (čak 36 naspram 19 Zvezdinih) i pogotke uz prekršaje, kakve je svega iznuđivao Mekalum.

U 36. minutu, kada se odlučivalo i kada je još bilo šanse da se Zvezda vrati, dogodio se i nesportski faul Jankovića na Motumu, posle udarca ramenom srpskog centra, kao još jedan dokaz nedovoljne koncentracije.

Crveno-beli se posle poraza vraćaju u Beograd, na ekspresnu pripremu za nedeljni, jako važan derbi ABA lige protiv Cedevite. Već dva dana posle toga, Zvezda će u utorak dočekati Himki, a u četvrtak će gostovati Makabiju u Tel Avivu.