Fenerbahče pao pred plej-of, Nedovićeva partija karijere u Istanbulu

06.04.2018. RTS, Mondo

Košarkaši Unikahe savladali su u Istanbulu Fenerbahče 99:91 a meč je obeležiila prelepa asistencija saigrača iz špasnkog tima Nemanje Nedovića i Dragana Milosavljevića.

Fenerbahče nije mogao ni gore ni dole na tabeli, ali u svakom slučaju nije planirao da dočeka početak Top 8 faze porazom na svom terenu.

Posle dramatične završnice i dodatnih pet minuta košarke, šampion Evrope izgubio je pred svojim tribinama i završio ligaški deo na drugoj poziciji, sa skorom 21-9. Slatku pobedu u Ulker sports areni na oproštaju od Evrolige ostvarila je Unikaha, za koju je najviše poena postigao Nemanja Nedović - 31.

StarSport

Nije ga išao šut za tri (2/10), ali je sa linije penala ostajao precizan kroz čitav meč i produžetak (13/13).

FENERBAHČE - UNIKAHA 91:99 (14:22, 22:25, 15:12, 32:24, 8:16)

Unikaha je u produžetku završila ono što je nagovestila da će učiniti i u završnici utakmice, u koju je ušla sa prednošću i u kojoj su joj je pobedu nakratko "oteo" Kostas Slukas.

Alberto Dijaz dao je važnu trojku sedam sekundi pre kraja (81:83), a Slukas je uzvratio sekund pre kraja,l košem posle ofanzivnog skoka za 83:83.

Meč je potom otišao u dodatnih pet minuta, u kojem su Dijaz, Agustin i Džef Bruks postavili prednost koju su gosti održali do kraja. Nedović je sabrao čak 31 poen, a Dragan Milosavljević učestvovao je u trijumfu Unikahe sa sedam poena.

Sa druge strane, Željko Obradović je kalkulisao minutažu igrača, pa su više od 25 minuta odigrali samo Džejms Naneli (19 poena) i Kostas Slukas, koji je bio najefikasniji u Feneru sa 26 poena za 37 minuta na terenu. Marko Gudurić igrao je 23 minuta i postigao četiri poena, a Nikola Kalinić je za 15 minuta u igri završio meč sa devet poena.

Fener je završio ligaški deo na drugoj poziciji, na kojoj će i dočekati početak plej-ofa, zakazan za 17. april.

Pogledajte potez koji je obeležio utakmicu...