Crvena zvezda u finišu meča slomila Valensiju

15.03.2018. Mondo, B92, RTS

Košarkaši Crvene zvezde u poslednjih desetak minuta deklasirali prvaka Španije, ekipu Valensije sa 106:90 u okviru 26. kola Evrolige.

Košarkaši Crvene zvezde napravili su sjajnu uvertiru za plej-of ABA lige, koji počinje u nedelju u 19 časova, polufinalnom utakmicom protiv Mornara.
Ekipa Dušana Alimpijevića, predvođena Džejmsom Feldinom, sjajno je odgovorila na veoma težak poraz u Barseloni u prošlom kolu elitnog takmičenja, ali i na pad forme koji traje već neko vreme, ujednu zadržavši teoretske šanse da se u preostale četiri runde domogne mesta koje vodi u plej-of.

Posle skoro tri četvrtine konstantnog smenjivanja u vođstvu, crveno-beli su stegli odbranu, proradio je njihov šut za tri poena (9/12 u periodu od 29. do 37. minuta) i Valensija je serijom 26:7 "zbrisana" sa parketa dvorane "Aleksandar Nikolić".

Crvena zvezda (11-15) - Valensija (9-17) 106:90 (23:23, 27:25, 29:19, 27:23)

Prvak Španije tako je postao četvrta uzastopna "žrtva" izabranika Dušana Alimpijevića pred beogradskom publikom, posle Olimpijakosa, Armanija i Unikahe, i to uz rekordno veliki broj poena. Ranije ove sezone, Efesu i Armaniju su crveno-beli ubacili "okruglo" 100.

Drugom pobedom nad Valensijom, Zvezda je ostala kandidat za plasman u Top 8 Evrolige, mada i dalje sa malim šansama da to uradi.

Crveno-beli sada imaju 11 trijumfa i 15 poraza, dve manje od osmoplasiranog Makabija iz Tel Aviva, koji ima meč manje, ali i bolji međusobni skor u odnosu na našeg predstavnika. Timu sa Malog Kalemegdana na ruku ne ide ni raspored jer ih čekaju dueli sa Panatinaikosom i moskovskim CSKA u gostima, odnosno Fenerbahčeom i madridskim Realom kod kuće.

ZVEZDA: Kešelj, Davidovac 2, Lazić 7, Antić 3 (5sk, 2as), Dobrić 6, Feldin 30 (trojke 4/6, 3sk, 2ukr), Janković 2, Ročesti 17 (trojke 3/4, 5as), Omić (3as), Lesor 16 (7sk, 2as, 2ukr, 1blk), Enis 11 (trojke 3/4), Bjelica 12 (4sk, 2as).

VALENSIJA: Tomas 7, Puerto 1, Garsija 2, Abalde 8 (6as, 3izg), Dubljević 4 (4sk), Vives, Martinez 22 (trojke 4/6), Plajs 10 (4sk, 2as), Vilijams 4, Sastre 16 (trojke 4/4, 3as, 2ukr), Grin 16, Dornekamp.