Loša odbrana i poraz Crvene Zvezde u Vitoriji

03.02.2018.

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u gostima od Baskonije sa 103:84 (27:17, 26:23, 22:19, 28:25) u poslednjem meču 21. kola Evrolige.

Baskonija posle ovog trijumfa ima učinak od deset pobeda i 11 poraza i deveta je na tabeli. Zvezda je sada na 12. mestu sa dve pobede manje, a isti učinak imaju i Bamberg i Malaga.

Špansku ekipu je do trijumfa vodio Rodrig Bobua sa 25 poena, a najbolje ga je pratio Met Džening sa 18 poena.

U redovima crveno-belih najefikasniji je bio Dilan Enis sa 22 poena, Nemanja Dangubić i Dejan Davidovac su ubacili po deset, a Tejlor Ročesti i Matijas Lesor po devet.

Trener Alimpijević: "Nismo imali nikakve šanse da pobedimo. Baskonija je igrala odlično, a mi smo bili veoma loši, posebno energetski. Nismo na istom nivou na kojem želimo da budemo, ali razumem igrače, jer smo imali važnu utakmicu u domaćem prvenstvu i veoma tešku utakmicu u Evroligi, protiv Olimpijakosa, tako da je jasno da nam je bilo potrebno više energije za ovakvu utakmicu. Takođe, imali smo i povrede. Želim da čestitam Baskoniji i njenom treneru, ovo je bila odlična utakmica za njih".

Potpuno zaslužen poraz šampiona ABA i KLS lige, koji je već na startu imao puno problema u odbrani,  sa druge strane, tokom celog prvog poluvremena Baskonia je igrala tečno u napadu sa dobrim protokom lopte (28 asistencija celog tima do kraja meča), ali i vrlo precizno i bez grešaka (samo 5 izgubljenih lopte timski). Već nakon prve deonice bilo je 27:17, crveno-beli su uspevali u dva navrata da zaprete spuštanjem minusa na jednocifren zaostatak, ali se na odmor otišlo sa + 13 za domaćina.

Ni u drugom poluremenu nije bilo značajnije promene na parketu dvorane „Fernando Buesa". Ponovo su crveno-beli tokom treće deonice dolazili do -10, ali bi svaki put domaćin odgovorio lakim poenima i „podizao" prenost.

Na kraju treće deonice bilo je 75:59 nakon poena Šengelije. Već u uvodna 3 minuta poslednje deonice domaćin je napravio novu seriju 12:5, bilo je 87:64, i već tada bilo je definitivno jasno da bodovi ostaju u Vitoriji. Osim Buboe, u nastavku se se napadački priključili Džening (18 poena) i Garino sa 12 poena, pa je domaćin stigao i do nerealno visokog trijumfa.

Zvezda u narednom kolu dočekuje Milano, dok Baskonija ide u goste Panatinaikosu.