Šved nosio Himki do pobede protiv Zvezde u Beogradu

17.01.2018. Beta

Košarkaši Crvene zvezde izgubili su večeras u Beogradu od Himkija sa 70:79 (21:14, 16:17, 17:21, 16:27) u 18. kolu Evrolige.
Fenomenalni Rus rešio borbeni meč u "Pioniru" i doneo Himkiju desetu pobedu u Evroligi.
Plej crveno-belih postigao 27 poena i to nije bilo dovoljno.

Crveno-beli su upisali 11. poraz u Evroligi, dok je Himki zabeležio deseti trijumf.

Najefikasniji u redovima domaće ekipe bio Tejlor Ročesti sa 27 poena, Nemanja Dangubić je ubacio 20, a Džejms Feldin 13 poena.

Odlične partije Ročestija i Dangubića nisu bile dovoljne da se zaustavi razigrana ekipa predvođena Aleksejem Švedom i Stefanom Markovićem.

Himki je do pobede vodio Aleksej Šved sa 29 poena. Stefan Marković je meč završio sa sedam poena.

Himki je utakmicu počeo poenima Šveda, ali je Crvena zvezda odmah uzvratila trojkom Dangubića koji je nagovestio svoje šutersko veče. U uvodnim minutima igralo se koš za koš, da bi Zvezda sredinom deonice uspostavila kontrolu čvršćeom igrom u odbrani, a Dangubić je na drugoj strani s tri vezane trojke odveo crveno-bele do devet poena prednosti.

Himki je do isteka prvih 10 minuta uspeo da dodje do zaostatka od sedam poena, a potom i do izjednačenja serijom 7:0 tokom tri i po minuta igre u drugoj četvrtini.

Sledeći meč crveno-beli igraju već u četvrtak u Tel Avivu protiv Makabija.

Borba se rasplamsala u drugoj četvrtini pred više od 5.900 gledala u dvorani "Aleksandar Nikolić". Crveno-bele je nosio šut za tri poena, pa su posle 20 minuta igre imali prednosti od 37:31, a najzaslužniji za to su bili Dangubić i Ročesti.

Himki je u drugom delu meča bio znatno bolji rival, serijom 8:0 na početku treće deonice stigao je do preokreta. Zvezda je uspela da uzvrati i povede sa 48:43, čak je i u poslednju deonicu ušla s plusom od dva poena 54:52.

Najbolji igrač ruske ekipe Aleksej Šved je u poslednjoj četvrtini povukao svoju ekipu ka pobedi s nekoliko vezanih trojki i poentiranja ispod koša za konačnih 79:70.

Zvezda u narednom kolu gostuje Makabiju, dok Himki dočekuje Olimpijakos.