Zvezda stotkom pobedila Armani

10.02.2018. Milica Gvozden

Crveno-beli su večeras pobedili ekipu Armanija iz Milana rezultatom 100:89 (23:20, 27:25, 21:20, 29:24).

I ako baš i nisu blistali u odbrani crveno-beli su napadom savladali Italijanski klub i zadržali nadu za ulazak u top 8.

Armani je utakmicau započeo serijom od tri trojke, i s obzirom da Zvezda nije imala odgovor u odbrani, razbila je Italijanski klub fenomenalnim napadom.

Crveno-beli su trijumfom zauzeli 11. poziciju na tabeli, sa istim učinkom kao i desetoplasirana Unikaha. Ujedno su i na najbolji način dočekali evroligašku pauzu zbog nacionalnih kupova,

Najbolji u srpskom timu bili su Matijas Lesor (15, 10sk), Janković (15, 4sk), a Ročesti je pored 14 poena imao i devet asistencija, na drugoj strani istakli su se Kuzminskas sa 17 i Gaudlok sa 15 poena.

Osim Lesora, Jankovića i Ročestija, dvocifreni učinak imala su još trojica igrača Zvezde - Alen Omić (11), Nemanja Dangubić (10) i Džejms Feldin (10). I taj podatak pokazao je sa koliko je napadačkih oružja domaćin napadao protivnika.

Trojka Dairisa Bertansa uz faul, šest minuta pre kraja (za 82:73) nagovestila je uzbudljiviji kraj, ali su Janković i Ročesti održali ritam u napadu, a Branko Lazić je trojkom u 37. minutu odveo Zvezdu na "plus 16" (93:77) i rešio meč.

Sledeću utakmicu u Evroligi Zvezda će odigrati 23. februara na gostovanju Bambergu.