Dogodilo se i to: Prva pobeda Konstantina, u 13. kolu

Niš 15.01.2017.

Košarkaši Konstantina su tek u 13. kolu ostvarili prvu pobedu i to u Smederevu, na parketu rivala koji je bio tik iznad njih na tabeli.

Nišlije su slavile sa ubedljivih 85:68, a sjajan učinak imao je Slaviša Bogavac, koji je odličnim izdanjem stekao indeks 32 i bio je pokretačka snaga Nišlija u ovoj utakmici. I ostali momci zaslužuju čestitke za trijumf koji bi, nadajmo se, mogao da ih pokrene u seriju dobrih rezultata. Uostalom, samo tako bi i mogle da se nadaju nekom čudesnom preokretu sezone, a vremena i utakmica, ruku na srce, ima sasvim dovoljno…

Domaćin je bolje počeo utakmicu, bio je raspoložen u šutu i sa tri pogođene trojke Musića, Pavlovića i Plavšića Smederevo je povelo 9:4. Međutim, Konstantin je brzo uspostavio ravnotežu, i u igri i u rezultatu. Anđelković je vezao trojku i ulaz, Bogavac je dominirao u skoku, a Šišić trojkom u 6. minutu donosi prvo vođstvo Nišlijama-11:12. Nisu se gosti tu zaustavili, kako je meč odmicao raslo je i njihovo samopouzdanje, pa su serijom 9:0 podigli prednost na 18:11, na kraju prvog kvartala Konstantin je imao sasvim solidnih 21:15.

Uhvatile su Nišlije dobar ritam, odbrana je funkcionisala i sa nekoliko lakih poena u napadu gosti su poveli 25:16. Mogli su gosti i do ubedljivije razlike, jer Smederevi nisu imali previše ideja u napadu, ali je par ishitrenih i promašenih šuteva za tri poena koštalo Simićev tim osetnijeg vođstva. Šta više, domaći tim je uskoro ponovo pronašao sebe i trojkama Karadžića i Tomića stigao do egala-31:31. Ipak, u finišu poluvremena Bogavac je ponovo doneo prednost Nišlijama u skoku, a njegovi i Antićevi poeni i prednost u rezultatu, pa je Konstantin na odmor otišao sa vođstvom 41:35.

Odlični Bogavac je pokrenuo Nišlije do prve dvocifrene prednosti na početku treće četvrtine. Njegovim poenima uz dodatni penal i pogođenom trojkom Konstantin je poveo 47:37 i više nije popuštao. Razgoropadile su se Nišlije, Luka Živković pogađa trojku za 52:39, Smederevo je sve teže dolazilo u priliku da naudi gostima. Pokašavali su domaći košarkaši besomučnim šutevima za tri poena da ponovo unesu aromu neizvosnosti u nišku „zapršku“, ali Konstantin im to nije dozvoljavao. Na ulazu u poslednji kvartal bilo je 52:62.

Antić i Rendal lakim poenima povisuju na 52:66 i već tada je bilo jasno da će Nišlije ovog puta teško ispustiti priliku za prvu pobedu. Doduše, nekoliko puta im se dešavalo da istekne osam sekundi za prevođenje lopte, a u par navrata Bronson se nije najbolje snašao kada je dobija upotrebljive lopte pod košem, pa su Smederevci par puta uspeli da priprete, ali razlika se nije spuštala na minus manji od devet poena. Sigurnom igrom u preostalom delu meča Konstantin je ubeležio prvu pobedu i, zbog bolje koš razlike, upravo Smederevcima prepustio „fenjer“ na tabeli Košarkaške lige Srbije.

Simić: Pobeda za podstrek

Trener Konstantina Ivan Simić radovao se svojoj prvoj pobedi na klupi niškog tima, ali još više uspehu za koji se nada da bi mogao da pokrene njegov tim:

– Najzad! Konačno smo uspeli da dođemo do toliko željene pobede u meču u kojem smo ispunili sve ono što smo dogovorili. Zaustavili smo Karadžića i Tomića, dominirali u skoku, bili strpljivi i konstantni u većem delu utakmice… Malo smo samo žurili u trećoj četvrtini u želji da što pre „prelomimo“ meč u svoju korist, što su oni iskoristili da nam priprete, ali posle tajmauta sve je došlo „na svoje“ i do kraja smo odigrali mirno i koncentrisano. Ne bih nikoga izdvajao, jer je ovo timska pobeda, ali Bogavac je zaista bio sjajan, baš kao i Rendal u drugom poluvremenu, ali odbrana je ta koja nam je otvorila put do uspeha. Iskreno se nadam da bi ova pobeda mogla da nam pruži veliki podstrek za nastavak sezone i da ćemo pokazati da za nas još nije sve izgubljeno - rekao je Simić posle prve pobede Nišlija.

KOŠARKAŠKA LIGA SRBIJE: SMEDEREVO-KONSTANTIN 68:85 (15:21, 20:20, 17:21, 16:23)

Smederevo, 15.januara. Dvorana „Smederevo“. Gledalaca: 150. Sudije: Maričić (KV), Milojević (KŠ), Kovačević (UE).
Trojke: Smederevo 26% (9/35), Konstantin 32% (6/19).
Dvojke: Smederevo 50% (15/30), Konstantin 70% (28/40).
Sl.bacanja: Smederevo 69% (11/16), Konstantin 100% (11/11).
Skokovi: Smederevo 17 (14-3), Konstantin 46 (35-11).
Asistencije: Smederevo 17, Konstantin 14.

SMEDEREVO: Pavlović 20 (3 sk), Simić 3, Musić 9 (3 sk, 3 as), Tomić 7 (4 sk, 5 as), Vojinović 2, Perišić, Kenić 2, Antić 9, Plavšić 6, Karadžić 10 (5 as).

KONSTANTIN: Dojčinović (4 sk), Šišić 9, Anđelković 12, Antić 15 (7 sk), Mladenović, Rendal 12 (6 sk, 7 as, 5 il), Lazar Živković (3 sk), Simović, Bogavac 23 (15 sk, 7 il), Stanković, Luka Živković 10 (4 sk), Bronson 4 (5 sk).