TimeOut Portal

KLS: Borac slavio u Beogradu protiv Beovuka

rssBookmark and Share

21.02.2018.

Posle odlične partije na Kupu Radivoja Koraća, kada je protiv velikog favorita – Crvene zvezde mts – izgubio tek u produžetku, Borac je nastavio svoj trijumfalni niz u KLS.

U premijernom meču 19. kola Čačani su u Beogradu srušili Beovuk – 76:89. I to zahvaljujući mnogo boljoj igri u poslednjem kvartalu. Jer, tokom prvih 28 minuta na terenu „Mega fektorija” vodila se borba izjednačenih rivala.

U 28. minutu Bezbradica je pogodio za 54:56. Seriju kojom je Borac počeo da lomi rivala, počeo je Miloš Dimić sa pet vezanih poena, nastavio Nikola Pešaković pogotkom uz faul. Između poena dvojice bekova Borca, a drugoj strani je bio siguran Bogdan Dragović, da bi se na poslednji mali odmor otišlo sa pet poen prednosti za goste – 59:64.

Već posle minut i po igre u poslednjem periodu, Borac je prednost duplirao – Stojadinović je pogodio trojku za 60:70. Uz kratke i sve ređe nalete domaćina, Čačani su prednost do kraja uvećali.