Aleksinčani uverljivi

20.02.2011. Izvor: Aleksinačke novosti, Južna Srbija

Oba aleksinačka košarkaška kluba, koja se takmiče u muškoj konkurenciji, ostvarila su u nedelju ubedljive pobede, dok su košarkašice Napretka u subotu pretrpele poraz na svom terenu, kao i rukometaši Aleksinca od ekipe Svrljiga

Napredak Maksi ko je u Pirotu je savladao ekipu Dimitrovgrada, rezultatom 85:60. Po četvrtinama 23:16, 18:11, 20:17 i 24:16.

Najefikasniji u našoj ekipi bili su Rašić sa 20, Šikman sa 17 i Raičević sa 14 poena, dok je u domaćoj ekipi najbolji skor ostvario Andrejev sa 27 postignutih poena.

Veliki posao za Aleksinčane je u 18.kolu I srpske lige odradila i ekipa Kuršumlije savladavši na svom terenu Moravu iz Vladičinog Hana rezultatom 94:86, te joj tako značajno umanjila šanse za osvajanje prvog mesta.

Napredak je, osam kola pre kraja prvenstva, prvi sa skorom od 16 pobeda i dva poraza, dok Jablanica na drugom mestu ima dve pobede manje.

U narednom kolu Napredak Maksi co gostovaće upravo u Medveđi ekipi Jablanice.

Košarkaši Jastreba su, u utakmici 13.kola II srpske lige - Istok, u Aleksincu, deklasirali ekipu Ergonoma iz Niša rezultatom 94:59. Po četvrtinama 32:13, 21:9, 15:22 i 26:15.

Najefikasniji u ekipi Aleksinčana bili su Stojanović sa 22, Momčilović sa 19, Nikolić sa 17, Todorović S. sa 16 i Nešić sa 11 postignitih poena.

Jastreb je i dalje 8. na tabeli, a u narednom kolu igraće u Vlasotincu protiv istoimene ekipe.

Košarkašice aleksinačkog Napretka u subotu su na svom terenu poražene od lidera na tabeli I srpske ženske lige - Jug, leskovačke Aktavis akademije, rezultatom 33:93. Po četvrtinama 6:28, 5:17, 9:22 i 13:26.

Aleksinčanke su pretposlednje na tabeli, a u narednom kolu gostuju u Pirotu ekipi Gimnazijalca.