Druga pobeda košarkaša: Napredak slavio u Sremu

Sremska Mitrovica 16.10.2016. Dušan Stevanović

Košarkaši Napretka ostvarili su i drugu pobedu u Drugoj ligi Srbije, na gostovanju u Sremskoj Mitrovici, gde su savladali ekipu Srema 75:71.

Košarkaški savez bi mogao da svira kraj takmičenja u Drugoj košarkaškoj ligi jer Napredak iz Aleksinca je na prvom mestu posle 2 odigrana kola. Bar tako bi Aleksinčani voleli da bude. On je u nedelju veče pobedio u gostima ekipu Srema sa 75:71 (43:29).

U neizvesnoj i napetoj završnici, košarkaši Napretka su bili pribraniji, iskoristili slobodna bacanja nakon faulova nervoznih domaćina i tako startovali sezonu na najbolji mogući način.

Aleksinčani su počeli furiozno i prvu četvrtinu rešili sa 29:16. U ekipi Napretka raspucao se Nikola Raičević sa 4 trojke i ukupno 24 poena. Interesantno je da je čak 8 igrača Napretka postiglo koševe. Dvocifren broj poena postigli su kapiten Miladinović 17, dok su Danilović i Šikman postigli po 12. Kod domaćina Radinović je postigo 20 poena.

U sledećem kolu igra se derbi u Aleksincu između Napretka i Zlatibora.

U regionalnoj ligi Istok, Jastreb je izgubio i drugu utakmicu na strani od Morave u Vladičinom Hanu sa 88:64 i ako su Aleksinčani vodili na poluvremenu 38 34. Međutim, drugo poluvreme su odigrali slabo i prilimili 54 koša.

U sledećem kolu, Jastreb je domaćin Radanu iz Lebana i očekuje se prva pobeda. Utakmica se igra u subotu od 16 časova i ulaz je slobodan.